Hlavní navigace

Facebook Zero už běží v 45 zemích, v Česku ovšem zatím nikoliv

Jiří Macich ml.

Facebook již ve vybraných zemích spustil bezplatný přístup z mobilního telefonu. Tzv. Facebook Zero byl představen letos na akci Mobile World Congress v Barceloně. Jde o velmi zjednodušené a datově úsporné rozhraní s přístupem k základním funkcím. Dostupné je při zadáním adresy 0.facebook.com na mobilním telefonu. Přes pět desítek operátorů v 45 zemích světa nyní přístup na 0.facebook.com poskytuje zdarma bez platby za přenesená data. Brzy se mají připojit i další operátoři, ale ti čeští se…

Facebook již ve vybraných zemích spustil bezplatný přístup z mobilního telefonu. Tzv. Facebook Zero byl představen letos na akci Mobile World Congress v Barceloně. Jde o velmi zjednodušené a datově úsporné rozhraní s přístupem k základním funkcím. Dostupné je při zadáním adresy 0.facebook.com na mobilním telefonu. Přes pět desítek operátorů v 45 zemích světa nyní přístup na 0.facebook.com poskytuje zdarma bez platby za přenesená data. Brzy se mají připojit i další operátoři, ale ti čeští se momentálně tohoto projektu neúčastní.

Nadále je běžně dostupný klasický mobilní Facebook (http://m.face­book.com) a verze pro zařízení s dotykovým displejem (touch.facebo­ok.com). Facebook Zero má ale oproti nim zřejmé výhody: žádné poplatky za přenesená data i bez datového tarifu, rychlejší načítání i při přístupu přes pomalejší připojení a dobrou kompatibilitu s všemožnými mobilními browsery. (Facebook Blog)

Našli jste v článku chybu?
24. 5. 2010 13:52
To by mě zajímalo, jaký benefit pro operátory to přináší? Co by je mělo motivovat k tomu, aby se vzdali svých příjmů z datových přenosů?
24. 5. 2010 14:06
anonym (neregistrovaný)
dobrý pocit z toho, že něco udělají pro zákazníky =)