Hlavní navigace

Facebook Zero už běží v 45 zemích, v Česku ovšem zatím nikoliv

24. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook již ve vybraných zemích spustil bezplatný přístup z mobilního telefonu. Tzv. Facebook Zero byl představen letos na akci Mobile World Congress v Barceloně. Jde o velmi zjednodušené a datově úsporné rozhraní s přístupem k základním funkcím. Dostupné je při zadáním adresy 0.facebook.com na mobilním telefonu. Přes pět desítek operátorů v 45 zemích světa nyní přístup na 0.facebook.com poskytuje zdarma bez platby za přenesená data. Brzy se mají připojit i další operátoři, ale ti čeští se…

Facebook již ve vybraných zemích spustil bezplatný přístup z mobilního telefonu. Tzv. Facebook Zero byl představen letos na akci Mobile World Congress v Barceloně. Jde o velmi zjednodušené a datově úsporné rozhraní s přístupem k základním funkcím. Dostupné je při zadáním adresy 0.facebook.com na mobilním telefonu. Přes pět desítek operátorů v 45 zemích světa nyní přístup na 0.facebook.com poskytuje zdarma bez platby za přenesená data. Brzy se mají připojit i další operátoři, ale ti čeští se momentálně tohoto projektu neúčastní.

Nadále je běžně dostupný klasický mobilní Facebook (http://m.face­book.com) a verze pro zařízení s dotykovým displejem (touch.facebo­ok.com). Facebook Zero má ale oproti nim zřejmé výhody: žádné poplatky za přenesená data i bez datového tarifu, rychlejší načítání i při přístupu přes pomalejší připojení a dobrou kompatibilitu s všemožnými mobilními browsery. (Facebook Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.