Hlavní navigace

Fakta Barbory Tachecí dnes poprvé v regionálním bloku Primy

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
1. 2. 2010

Diskusní pořad Fakta, kterým na Primě provází moderátorka Barbora Tachecí, se počínaje dnešním dnem stěhují z hlavního zpravodajského bloku do regionálního okna Minuty regionu. Diváci je tak neuvidí tradičně ve čtvrt na osm večer, ale již v 17:50 hod. Sledovat je ale budou moci pouze lidé v dosahu regionálních studií R1, nikoli RTA.

K TÉMATU: Fakta Barbory Tachecí se stěhují do Minut regionu, diváci RTA je neuvidí

Prima se rozhodla uvolnit místo po hlavní zpravodajské relaci pro nový pořad Krimi zprávy, kterým kopíruje úspěšné Krimi Noviny slovenské televize Joj. Fakta se stávají součástí odpojovaného regionálního vysílání na Primě, ovšem jen u jedné z dvou skupin regionálních studií, které sdílí kmitočty s televizí Prima.

ebf - tip - debata

Diskusní pořad Barbory Tachecí proto ode dneška naladí pouze ti diváci, kteří přijímají Primu pozemní cestou analogově v Praze a středních Čechách, v severních a západních Čechách, na Vysočině a střední Moravě. V jižních a východních Čechách a na severní a jižní Moravě, kde se do celostátního vysílání Primy připojují regionální studia RTA, diváci Fakta neuvidí.

Jiná je situace v zemském digitálním vysílání Primy, do kterého se v celé republice připojují zatím jen studia R1 a tudíž Fakta Barbory Tachecí uvidí všichni diváci. Také na satelitu Prima vysílá pouze s pražským regionálním vysíláním, jehož součástí je i pořad Fakta. Vybraní kabeloví a IPTV operátoři rovněž nabízí vedle příslušné regionální mutace Primy také její pražskou verzi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).