Hlavní navigace

Falešný Microsoft Update měl jepičí život

11. 2. 2008
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Na Internetu se objevila podvodná imitace služby Microsoft Update, která vybízela k instalaci údajné kritické záplaty pro Windows 2000 a vyšší, která ve skutečnosti byla trojským koněm Trojan-Dropper:W32/Agent.DYD. Adresa falešného Microsoft Update byla update.microsoft.com.cfm48­.com/windowsupdate. Útočníci využili praktik autorů phishingových útoků a tradičního sociálního inženýrství. Nyní je však na uvedené adrese jiný obsah připomínající obsah domén registrovaných ze spekulativních důvodů a…

Na Internetu se objevila podvodná imitace služby Microsoft Update, která vybízela k instalaci údajné kritické záplaty pro Windows 2000 a vyšší, která ve skutečnosti byla trojským koněm Trojan-Dropper:W32/A­gent.DYD. Adresa falešného Microsoft Update byla update.microsof­t.com.cfm48.com/win­dowsupdate. Útočníci využili praktik autorů phishingových útoků a tradičního sociálního inženýrství. Nyní je však na uvedené adrese jiný obsah připomínající obsah domén registrovaných ze spekulativních důvodů a například Mozilla Firefox díky vestavěnému phishingovému filtru upozorní uživatele na podezřelou stránku. (F-Secure Weblog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.