Hlavní navigace

Fanda v nabídkách některých operátorů stále chybí. V DVB-T v nejbližší době nebude

16. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ze satelitních operátorů nabízí stanici například služby CS Link, Skylink a Digi TV, ve freeSATu, prozatím nefiguruje. DOPLNĚNO O STANOVISKO TV NOVA

Přesto, že Nova Group se snaží maximálně ulehčit zájemcům o nový kanál Fanda práci při hledání stanice v nabídkách kabelových, satelitních a IPTV operátorů, někteří zákazníci těchto služeb ho stále nemohou naladit. Jde dokonce i o operátory, kteří jsou uvedeni na oficiální stránce televize na adrese: http://fanda.nova.cz/jaknaladit/. To je minimálně příklad služby freeSAT by UPC Direct , která jako jediná satelitní platforma zatím nemá v nabídce tento program.

K TÉMATU: Odstartoval Fanda, pátý program televize Nova pro muže

Vyjádření společnosti UPC DTH, která je provozovatelem freeSATu, se zatím serveru DigiZone.cz nepodařilo získat. O webovou stránku se seznamem operátorů se stárá přímo společnost CET 21 a průběžně ji aktualizuje tak, jak s firmami podepisuje smlouvu. Nejlepší kvalitu programu Fanda nabídly z družice zatím služby CS Link a Skylink, naopak Digi TV ji šíří pouze s rozlišením 352×576 pixelů a také nižším datovým tokem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Digi TV zařadila do nabídky Fandu. Kvalita obrazu je však prozatím katastrofa

Na oficiálním profilu nové stanice určené mužům (adresa: http://www.facebook.com/fandatv) se objevila informace, že Fanda by mohl být v dohledné době zařazen také do pozemního digitálního vysílání (DVB-T). To ale není vůbec jisté. Nejde o záležitost, která by měla být vyřešena v horizontu dnů. Přesto, že některé z odpovědí administrátora k tomuto tématu byly na Facebooku dodatečně odstraněny, jeden ze statusů tu stále mylně slibuje, že by se tak stát mohlo.

MMF tip early

Fanda doufá, že se v pozemním vysílání objeví v horizontu dnů. Realita bude ovšem jiná. Na tuto stanici si budou muset diváci v DVB-T nějakou dobu počkat a otázkou je, zdali k tomu vůbec dojde.
Autor: repro foto profil kanálu Fanda

Fanda doufá, že se v pozemním vysílání objeví v horizontu dnů. Realita bude ovšem jiná. Na tuto stanici si budou muset diváci v DVB-T nějakou dobu počkat a otázkou je, zdali k tomu vůbec dojde.

Televize Nova zaslala serveru DigiZone.cz k mylnému vyjádření na Facebooku svoje stanovisko, které zveřejňujeme v nezměněné podobě:

Se spuštěním Fandy jsme počítali s vysokou mírou dotazů, která byla několikanásobně překročena. Sociální sítě jsou věcí, která firmy od základu mění, Facebook je mnohem rychlejší a náročnější na přímou komunikaci s diváky, zejména pro tak silné médium jako Nova Group, jejíž portfolio fanouškovských stránek má na této platformě vysoko přes milion fanoušků. Bohužel, došlo k uvedenému omylu jedné osoby, která nekomunikuje oficiálně za skupinu Nova a je tudíž nutné uvést fakta na pravou míru. Informace uvedené na TK minulý týden stále platí – v souladu s naší multidistribuční strategií se snažíme zajistit distribuci veškerých našich kanálů prostřednictvím všech vhodných dostupných platforem. V tuto chvíli je Fanda volně dostupný na satelitních platformách, kabelových a IPTV televizích. Jednání probíhají a o další rozšíření rozhodně stojíme.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).