Hlavní navigace

Fantasy drama Hra o trůny bude na HBO pokračovat od 2. dubna

30. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 1. 2012

UVNITŘ VIDEO Už 2. dubna se na filmový kanál HBO vrátí kritikou i diváky vysoce hodnocený fantasy seriál Hra o trůny. Server DigiZone.cz na to upozornila mluvčí české pobočky této stanice Pavla Brožková. Diváci tak uvidí novou řadu pouze s denním zpožděním oproti světové premiéře ve Spojených státech. Kromě klasického HBO a pochopitelně i HBO HD bude dostupný i ve videotéce HBO OD.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: České HBO natočí třídílné drama o studentovi Janu Palachovi

První série fantasy ságy, která se odehrává ve fiktivní říši Západozemí, měla na HBO premiéru 18. dubna 2011. Mysteriózní příběh o věčném zápasu dobra se zlem získal Zlatý glób, Cenu Emmy a několik dalších prestižních ocenění za televizní tvorbu, připomněla Brožková. Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na Česko-Slovenské filmové databázi si Hra o trůny získala hodnocení 93 % a jde tak podle ní o 5. nejlepší seriál vůbec.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.