Hlavní navigace

FBI odstavila Megaupload, Anonymous odpověděli útokem na UMI, RIAA, Ministerstvo spravedlnosti a další weby

Daniel Dočekal

FBI se postarala o likvidaci populární služby na sdílení souborů Megaupload (viz Megaupload Taken Down On Piracy Allegations) prostřednictvím vznesení obvinění proti některým ze zaměstnanců. Ze sedmi obviněných byli čtyři zadrženi na Novém Zélandu. Megaupload byl provozován společností Megaupload Ltd. sídlící v Hong Kongu a podle obvinění je ve hře nelegální výdělek ve výši 175 milionů dolarů a škody v miliardách dolarů způsobené vlastníkům autorských práv.

FBI se postarala o likvidaci populární služby na sdílení souborů Megaupload (viz Megaupload Taken Down On Piracy Allega­tions) prostřednictvím vznesení obvinění proti některým ze zaměstnanců. Ze sedmi obviněných byli čtyři zadrženi na Novém Zélandu. Megaupload byl provozován společností Megaupload Ltd. sídlící v Hong Kongu a podle obvinění je ve hře nelegální výdělek ve výši 175 milionů dolarů a škody v miliardách dolarů způsobené vlastníkům autorských práv.

Anonymous ve čtvrtek večer zareagovali útokem na řadu webů – FBI.gov, americké Ministerstvo spravedlnosti, Universal Music, RIAA, MPAA.org, Copyright.gov, francouzské Hadopi.fr. Podle Anonymous šlo o doposud největší cílený útok a podílelo se na něm 5 635 účastníků. Vedl k efektivnímu DoS (Denial of Service, znemožnění provozu). Vyjádření Anonymous najdete jako obvykle v Pastebin.com.

Našli jste v článku chybu?
20. 1. 2012 9:49
Mareš (neregistrovaný)

...obehnat USA pořádně vysokou zdí, minovými poli a bezletovou zónou, aby těmi svými hovadinami škodili jen sami sobě a přestali obtěžovat zbytek světa. :-P

20. 1. 2012 20:42
Steve (neregistrovaný)

Ovšem je to opravdu megaupload? není to nějaký pishing? Protože IP původní www.megaupload.com byla 174.140.154.23. A pokud vím, tak USA to nechali jen smazat z DNS takže IP by měla zůstat stejná. Fakt je zase ten, že se na tu IP 174.... nemůžu dostat, ovšem nevím jestli není problém mezi klávesnicí a židlí ;o)