Hlavní navigace

Anonymous

Proti cenzuře internetu a médií. Jak vypadal Million Mask March v Praze

Tradiční pochod milionů masek byl v českém podání spíše pochodem několika jednotek masek.

Doba čtení: 2 minuty

Anonymous ČR: DDoS útoky jsou forma protestu, vyvíjíme tlak na Babiše

Položili jsme několik otázek zástupcům české odnože Anonymous, která zaútočila na weby Agrofertu a chce dál aktivně působit.

Doba čtení: 7 minut

Anonymous shodili web Agrofertu. Chtějí útočit na další firmy a zaměstnance

Operace Blokáda vyvolaná zákonem umožňujícím cenzurovat internet má další pokračování. Shozeny byly weby Agrofertu či Penam.

Doba čtení: 1 minuta

Kvůli schválení zákona o hazardu padají weby. Útoky cílí na politiku a policii

Během včerejška se pod palbou ocitly stránky Senátu nebo policie. Dnes to vypadá na web ministerstva vnitra.

Doba čtení: 1 minuta

Při velkém hacku unikly údaje o všech voličích z Filipín

Filipínská volební komise (COMELEC) neochránila data o voličích a údaje o 55 milionech lidí jsou k dispozici na internetu.

12. 4. 2016 8:34
Doba čtení: 2 minuty

Redaktor Reuters obviněn z pomoci Anonymous při hacknutí zpravodajských webů

Matthew Keys, redaktor Reuters pro sociální média, byl federálními úřady obviněn z pomoci Anonymous při hacknutí svých předchozích zaměstnavatelů

17. 3. 2013 17:00
Doba čtení: 1 minuta

Hacknutý účet Burger Kingu? Pro lidi zábava, jinak korporátní nuda

Burger King přišel na čas o účet na Twitteru. Neznámý útočník ho pozměnil a informoval o tom, že Burger King byl koupen McDonalds. A doprovodil to nelichotivými tweety.

Doba čtení: 1 minuta

Anonymous se nelíbí propouštění u Zyngy, hrozí útokem na Zyngu i Facebook

Anonymous se nelíbí aktuální propouštění u Zyngy, ale ještě více se jim nelíbí, že se Zynga chystá propustit další stovky lidí. Plyne to z dokumentu, který Anonymous zveřejnili a označují ho za tajný – obsahuje plány dalšího fungování Zyngy. Založené na masivním propouštění, outsourcingu a nákupu duševního vlastnictví.

Doba čtení: 1 minuta

"Volili jste nás? Jste idioti." Anonymous napadli a změnili web brněnské KSČM

„Volili jste nás? Pokud ano, jste jedni z mnoha omezených idiotů, kteří vůbec nesledují, kam naše země míří.“ Tento nápis se večer objevil na webu brněnské organizace Komunistické strany Čech a Moravy, který napadla a změnila hactivistická skupina Anonymous. „Ano, je to tak, naše země je ohrožována špatnými politiky a nezodpovědnými občany. Komunismus zastavil v naší zemi vývoj na celých 30 let a KSČM se neustále snaží o totéž,“ pokračuje vzkaz na webu.

Doba čtení: 1 minuta

Server Wikileaks zpoplatnil část obsahu, Anonymous mu proto vypověděli podporu

Server Wikileaks přišel o svého největšího spojence. Hacktivistická skupina Anonymous oznámila, že stahuje veškerou svou podporu a naopak zveřejní soubor neetických činů, kterých se měli tvůrci Wikileaks dopustit. Důvodem je zpoplatnění části obsahu Wikileaks. Zájemci o přístup k sekci Global Intelligence Files, která obsahuje e-maily uniklé z bezpečnostní a poradenské firmy Stratfor, od středy 10. října narazí na nutnost přispět na provoz serveru, jinak se k obsahu nedostanou. Příspěvky…

Doba čtení: 1 minuta

Sněmovna přestala mlžit: Co skutečně stojí za pornem na psp.cz a únikem dat?

Za červnový incident na webu Poslanecké sněmovny opravdu nemohou hackeři. A zářijové zveřejnění údajů o poslancích a senátorech je jeho přímým důsledkem. Mluvili jsme s pracovníky sněmovního IT a mám jejich verzi, jak k oběma událostem došlo.

Doba čtení: 4 minuty

Anonymous zveřejnili údaje o poslancích získané hackem webu PSP.CZ

Vzkaz Anonymous Poslancům zveřejněný v sobotu 15. září na pastehtml.com/view/cb9uuplx5.html vedle delšího jasného politického prohlášení obsahuje také informací o tom, že „situace je zoufalá, my jsme zoufalí a občané jsou zoufalí“.  A hlavně upozornění, že jde o pokračování v útocích na vládní orgány či instituce.

Doba čtení: 2 minuty

GoDaddy napadeno frakcí Anonymous, zasaženy miliony webů

Včera Anonymous napadli GoDaddy, jednu z největších amerických hostingových a doménových firem, a podařilo se jim kompletně odstavit až miliony webů, od malých až po ty větší. Útok doprovází i typické nejasnosti o tom, „kteří“ Anonymous za útokem stojí – podle přestřelky na účtech na Twitteru jde o aktivitu AnonymousOwn3r a s hnutím Anonymous coby celkem nemá nic společného.

Doba čtení: 2 minuty

Pirátské noviny hacknuty Anonymous Czech Republic

Dnes bylo možné narazit na nefunkční www.piratskenoviny.cz – v odpoledních hodinách se na Anonymous Czech Republic objevilo „Pirátské noviny hacknuty → #TrollSec a Pir@tez'sec dávají pirátům výchovný pohlavek, za „operacepiča““.

Doba čtení: do minuty

Anonymous hacknuli stránky ruského soudu, který poslal do vězení členky skupiny Pussy Riot

Skupina Anonymous zaútočila na web ruského soudu, který v pátek poslal členky skupiny Pussy Riot na dva roky do vězeníza to, že v únoru před prezidentskými volbami v pravoslavném chrámu Krista Spasitele v Moskvě zazpívali punkovou modlitbu „Bohorodičko vyžeň Putina“. Anonymous na web soudu umístili videoklip posledního singlu Pussy Riot, různé vtipné komentáře, ale i vulgární narážky.

Doba čtení: do minuty

Anonymous vyjádřili zakladateli WikiLeaks podporu útokem na britské vládní weby

Skupina Anonymous podle vlastních slov provedla DDoS útok na některé weby britské vlády. Chtěla tak poukázat na roli Velké Británie v případu zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Ten se už dva měsíce ukrývá na ekvádorské ambasádě v Londýně před vydáním do Švédska. Problémy měly v noci na dnešek weby ministerstva spravedlnosti, ministerstvo spravedlnosti a důchodového zabezpečení či web britského premiéra.

Doba čtení: do minuty

Epic fail Anonymous — hackli nesprávné stránky

Dvacátého června byla v Japonsku v tichosti odhlasována nová a tvrdší legislativa postihující stahování pirátských kopií hudby nebo filmů až dvěma lety vězení a pokutou vycházející na až 25 000 dolarů. Na protest proti tomuto zákonu zahájili Anonymous operaci #opjapan, v rámci které provedli DDoS útok a hackování japonských webových stránek.

Doba čtení: 1 minuta

Weby českých politických stran jsou mimo provoz, Anonymous splnili hrozbu

Na www.ods.cz, www.kscm.cz  ani na www.cssd.cz se nedostanete, weby neodpovídají. www.kdu.cz, www.pirati.cz i www.zeleni.cz pro změnu běží. www.veciverejne.cz sice běží, ale odpovědi jsou velmi pomalé.  V některých případech pouze nereagují webové servery, není IP adresa jako taková dostupná vůbec. www.top09.cz zobrazuje pouze informaci o „webových stránkách dočasně mimo provoz“. 

Doba čtení: 1 minuta

Miroslavu Kalouskovi dnes ráno hackli web

www.miroslav-kalousek.cz dnes ráno obsahoval vzkaz od Anonymous (viz též Web Miroslava Kalouska byl hacknut). Hack je dílem Raptor_hackerz ve spolupráci s Anonymous. A otevřeně řečeno se obávám, že to vcelku nezmění vůbec nic. Kalousek zůstane Kalouskem. Web je již v původním stavu, o hacku na něm není ani slovo. 

Doba čtení: do minuty

Co zajímavé najdete v uniklé databázi ODS?

Chcete vědět složení členské databáze ODS? Zjistit telefony na premiéra Nečase, Pavla Béma a tisíce dalších členů? Dozvědět se, proč do ODS vstoupili i proč z ní případně vystoupili? Tohle všechno (a ještě více) je možné najít v uniklé databází ODS. Co na další únik interní databáze ODS říká ODS?

Doba čtení: 5 minut

Hackeři zveřejnili další databázi, deset tisíc osobních údajů prý patří členům ODS

Redakci Lupy dnes večer z emailové adresy přišel odkaz na web http://ods.6te.net/. Vedle dramatické hudby a bojovného vzkazu politikům z ODS obsahuje stránka také odkaz na úložiště, z nějž lze stáhnout obsáhlý textový soubor (32 MB), který vzbuzuje dojem, že se jedná o dump MySQL databáze z intranetu nejsilnější vládní strany.

Doba čtení: 1 minuta

Anonymous (ne)vypnou Internet

Poslední březen měl být dnem, kdy Anonymous (v rámci Operation Blackout) vypnou Internet. Čistě teoreticky by něco takového mělo být realizovatelné soustředěným útokem (DDoS) na třináct kořenových DNS serverů. Což by sice nevedlo k vypnutí a likvidaci Internetu, ale případné narušení chodu DNS by znamenalo, že bychom byli poněkud bez šance převést doménová jména na adresy a připojit se na potřebné servery.

Doba čtení: 1 minuta

Anonymous zveřejnili zdrojové kódy pro Norton Antivirus 2006

Anonymous zveřejnili zdrojové kódy pro Symantec Norton Antivirus 2006, starou verzi antivirového řešení společnosti Symantec. Získat se ho podařilo, spolu se zdrojáky dalších produktů, již někdy v roce 2006. Skupina „YamaTough“ se později pokoušela Symantec vydírat a získat peníze výměnou za smazání získaných informací – část těchto informací se objevila na Internetu prostřednictvím The Pirate Bay.

Doba čtení: 1 minuta

Anonymous dnes v noci hackli Intergram a zveřejnili jejich databáze

Skupina Anonymous zaútočila v noci na dnešek (tj. ve čtvrtek zhruba po jedenácté hodině) na webové stránky kolektivního správce autorských práv Intergram. Kromě svého prohlášení Anonymous zveřejnili také odkazy na dvě získané sql databáze. Screenshot prohlášení, které je k dispozici v podstatě na všech podstránkách kromě homepage, je k dispozici například zde.

Doba čtení: do minuty

Anonymous hackli web IFPI.cz a publikují databázi jeho uživatelů

Dnes ráno Anonymous slibovali české pobočce IFPI hacknutí webu a zveřejnění databáze jeho uživatelů, pokud se šéfka české pobočky IFPI Petra Žižkovská neomluví na informace, které jsou podle Anonymous lživé.  Nyní Anonymous rozeslali médiím odkaz na takto získaná data s tím, že svůj slib splnili. Data obsahují jak loginy, tak hesla uživatelů a další údaje, redakce Lupy je má k dispozici, nejde ale o žádná příliš překvapivá data, protože členové IFPI jsou obecně známi.  

Doba čtení: do minuty

Anonymous hackli mail Syrského prezidenta. Měl heslo 12345

Syrský prezident Bashar al-Assad se stal cílem Anonymous, ale moc práce s hacknutím do jeho pošty (a také pošty dalších lidí) neměli. K získání a zveřejnění několika stovek e-mailu z prezidentské kanceláře stačilo málo, zkusit jedno z nejpoužívanějších hesel, tedy „12345“. Haaretz.com to uvádí v článku Bashar Assad emails leaked, tips for ABC interview revealed – poštovní server jim poskytl přístup k 78 poštovním schránkám a heslo „12345“ bylo použito u více z nich.

Doba čtení: do minuty

Útoky jménem Anonymous: Jak se rodí hackeři?

DDoS útoky si získávají stále větší oblibu i u méně zkušených uživatelů, připojit se k nim je velice jednoduché. Jaké metody se nyní v nejznámějších případech využívají?

Doba čtení: 5 minut

Anonymous zaútočili na web Evropského parlamentu

Anonymous dnes vyřadili z provozu web Evropského parlamentu. Útok typu DDOS je pravděpodobně reakcí na podepsání smlouvy ACTA.

Doba čtení: do minuty

Anonymous včera na více než hodinu odstavili web České Protipirátské Unie

Web České Protipirátské Unie – www.cpufilm.cz – byl včera na více než hodinu mimo provoz, včetně všech webů hostovaných na společné IP adrese . ČPU k tomu vydala prohlášení, ve kterém hovoří o „přijetí bezpečnostních opatření“ a zmiňuje, že prioritou pro ČPU je vyhledávání a mazání nelegálních kopií filmů na Internetu. Za zvýšenou návštěvnost navíc v prohlášení děkuje.

Doba čtení: 1 minuta

FBI odstavila Megaupload, Anonymous odpověděli útokem na UMI, RIAA, Ministerstvo spravedlnosti a další weby

FBI se postarala o likvidaci populární služby na sdílení souborů Megaupload (viz Megaupload Taken Down On Piracy Allegations) prostřednictvím vznesení obvinění proti některým ze zaměstnanců. Ze sedmi obviněných byli čtyři zadrženi na Novém Zélandu. Megaupload byl provozován společností Megaupload Ltd. sídlící v Hong Kongu a podle obvinění je ve hře nelegální výdělek ve výši 175 milionů dolarů a škody v miliardách dolarů způsobené vlastníkům autorských práv.

Doba čtení: 1 minuta