Hlavní navigace

Server Wikileaks zpoplatnil část obsahu, Anonymous mu proto vypověděli podporu

David Slížek

Server Wikileaks přišel o svého největšího spojence. Hacktivistická skupina Anonymous oznámila, že stahuje veškerou svou podporu a naopak zveřejní soubor neetických činů, kterých se měli tvůrci Wikileaks dopustit. Důvodem je zpoplatnění části obsahu Wikileaks. Zájemci o přístup k sekci Global Intelligence Files, která obsahuje e-maily uniklé z bezpečnostní a poradenské firmy Stratfor, od středy 10. října narazí na nutnost přispět na provoz serveru, jinak se k obsahu nedostanou. Příspěvky…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server Wikileaks přišel o svého největšího spojence. Hacktivistická skupina Anonymous oznámila, že stahuje veškerou svou podporu a naopak zveřejní soubor neetických činů, kterých se měli tvůrci Wikileaks dopustit.

Důvodem je zpoplatnění části obsahu Wikileaks. Zájemci o přístup k sekci Global Intelligence Files, která obsahuje e-maily uniklé z bezpečnostní a poradenské firmy Stratfor, od středy 10. října narazí na nutnost přispět na provoz serveru, jinak se k obsahu nedostanou. Příspěvky začínají na 10 USD.

Tipli listopad2

Anonymous připouštějí, že se placení lze vyhnout, když uživatel v prohlížeči vypne podporu Javascriptu. Přesto se jim vybírání peněz nelíbí: „Jasným záměrem je vynutit si výměnou za přístup peněžní dary. Takový postup je špinavý, prohnilý a zcela neetický. Anonymous se zlobí,“ stojí ve vyjádření skupiny, která v něm stahuje svou podporu celému projektu..

Hacktivisté sice nebudou na Wikileaks přímo útočit, ohlásili ale, že zveřejnění informace o neetických činech, které tvůrci Wikileaks provedli a nad kterými Anonymous dosud přivírali oči.