Hlavní navigace

Felix Baumgartner nepokořil jen rychlost světla a vzduchu (via Blesk), ale i rekord na YouTube

15. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Víkendový volný pád Felixe Baumgartnera, který skočil z výšky 39 kilometrů a řítil se k zemi nadzvukovou rychlostí, překonal rekord na YouTube – živý přenos pokusu tady ve špičce běžel v 8 milionech souběžných streamů. Server YouTube číslo potvrdil na svém blogu. Předchozí rekord přitom podle serveru AllThingsD držela londýnská olympiáda, kterou v jednu chvíli na YouTube sledovalo 500 tisíc lidí. 

Víkendový volný pád Felixe Baumgartnera, který skočil z výšky 39 kilometrů a řítil se k zemi nadzvukovou rychlostí, překonal rekord na YouTube – živý přenos pokusu tady ve špičce běžel v 8 milionech souběžných streamů. Server YouTube číslo potvrdil na svém blogu.

Předchozí rekord přitom podle serveru AllThingsD držela londýnská olympiáda, kterou v jednu chvíli na YouTube sledovalo 500 tisíc lidí. 

Ani tento rekord se ale zřejmě nemůže rovnat tomu, že podle screenshotu z českého webu Blesk.cz, který se o víkendu bleskově šířil českým internetem, Baumgartner při svém pádu dokonce překonal rychlost světla ;)

EDIT (10:15): Jak nás v diskusi upozornil jeden z čtenářů, Blesk.cz momentálně v článku na své sportovní sekci uvádí, že Baumgartner „…jako první člověk při volném pádu překonal rychlost vzduchu.“ – viz screenshot:

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).