Hlavní navigace

Felix Baumgartner nepokořil jen rychlost světla a vzduchu (via Blesk), ale i rekord na YouTube

David Slížek

Víkendový volný pád Felixe Baumgartnera, který skočil z výšky 39 kilometrů a řítil se k zemi nadzvukovou rychlostí, překonal rekord na YouTube – živý přenos pokusu tady ve špičce běžel v 8 milionech souběžných streamů. Server YouTube číslo potvrdil na svém blogu. Předchozí rekord přitom podle serveru AllThingsD držela londýnská olympiáda, kterou v jednu chvíli na YouTube sledovalo 500 tisíc lidí. 

Víkendový volný pád Felixe Baumgartnera, který skočil z výšky 39 kilometrů a řítil se k zemi nadzvukovou rychlostí, překonal rekord na YouTube – živý přenos pokusu tady ve špičce běžel v 8 milionech souběžných streamů. Server YouTube číslo potvrdil na svém blogu.

Předchozí rekord přitom podle serveru AllThingsD držela londýnská olympiáda, kterou v jednu chvíli na YouTube sledovalo 500 tisíc lidí. 

Ani tento rekord se ale zřejmě nemůže rovnat tomu, že podle screenshotu z českého webu Blesk.cz, který se o víkendu bleskově šířil českým internetem, Baumgartner při svém pádu dokonce překonal rychlost světla ;)

EDIT (10:15): Jak nás v diskusi upozornil jeden z čtenářů, Blesk.cz momentálně v článku na své sportovní sekci uvádí, že Baumgartner „…jako první člověk při volném pádu překonal rychlost vzduchu.“ – viz screenshot:

Našli jste v článku chybu?
15. 10. 2012 11:28
Martin Hašek (neregistrovaný)

Děkuji za upozornění na chybu v mém komentáři. Dlouho jsem přemýšlel, kde může být chyba. Napadlo mě zaměnit "rychlost vzduchu" za "rychlost větru". Úprava se ale setkala se stejnou vlnou posměchu. Až po vzoru ostatních bulvárů, ze kterých mé komentáře vždy vycházejí, jsem na to konečně přišel. Není to ale má chyba! Na základní škole jsem byl zrovna nemocný a v redakci Blesku fyzika nikomu nic neříká!