Hlavní navigace

Fileserve ruší uživatelům účty, zamezuje sdílení a končí s možností výdělku peněz, končí i další služby na sdílení souborů

Daniel Dočekal

Po službě Filesonic (viz Filesonic končí s možnostmí volně sdílet soubory) přistoupila k „preventivním“ opatřením a „očistě“ služby další služba pro sdílení souborů na Internetu. Fileserve – www.fileserve.com – začal rušit účty uživatelům, kteří „porušují Pravidla užívání“. Ukončena byla i možnost získat peníze nahráním souborů a sdílení odkazů s „přáteli a rodinou“.

Po službě Filesonic (viz Filesonic končí s možnostmí volně sdílet soubory) přistoupila k „preventivním“ opatřením a „očistě“ služby další služba pro sdílení souborů na Internetu. Fileserve – www.fileserve­.com – začal rušit účty uživatelům, kteří „porušují Pravidla užívání“. Ukončena byla i možnost získat peníze nahráním souborů a sdílení odkazů s „přáteli a rodinou“.

Otázkou zůstává, jak se Fileserve zachová k uživatelům,  kteří si jeho služby předplatili. FileServe totiž, stejně jako Filesonic, nyní umožňují uživatelům stahovat pouze soubory, které si sami do služby uložili. Podle Cyberlocker Ecosystem Shocked As Big Players Take Drastic Action kompletně končí UploadBox – www.uploadbox­.com. K poslednímu lednu smaže veškeré soubory a skončí činnost.

Programy nabízející odměnu uživatelům za nahrání a sdílení souborů končí i na dalších webech – VideoBB, VideoZer, FileJungle, UploadStation či FilePost.

Zdroj: Fileserve Terminates Accounts; Suspends ‘Make Money’ Feature

Našli jste v článku chybu?
26. 1. 2012 11:02
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

Ne, pirát je ten, kdo to na ten net dal. Televize totiž platí za povolení film odvysílat velké poplatky, ve kterých je mj. zahrnuto i to, že si část diváků ten film nahraje. Zatímco ten, kdo to dal na net, si k tomu (na share serverech ve 100% případů) práva nekoupil. Takže stahovat takové dílo je zhruba na stejné úrovni jako kupovat kradené zboží.

26. 1. 2012 10:58
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

>> Jak se technicky zařídí, aby se denně zkontrolovalo x miliónů souborů s ohledem na to, zda má uploader oprávnění a současně úmysl je sdílet?

Snadno:

1. Soubor bude buď ve veřejném režimu (lze ho vyhledat => stahovat může kdokoli) nebo v soukromém režimu (stahovat může jen ten, kdo zná URL). Režim souboru volí uživatel, který ho uploaduje.

2. U souborů ve veřejném režimu bude kontrolován název/typ souboru na shodnost/podobu např. s databází filmů; v případě výrazné shody posoudí so…