Hlavní navigace

Filmbox se po čtyřech letech vrátil do nabídky satelitní služby Digi TV

7. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kanál z portfolia společnosti SPI International využívá v nabídce Digi TV stejné kapacity jako konkurenční operátor freeSAT by UPC Direct. Obrazová kvalita je tedy u obou služeb shodná.

Nabídka satelitní služby Digi TV se od včerejšího dne rozšířila o filmový kanál Filmbox z portfolia společnosti SPI International. Stanice je zákazníkům dostupná mimo kapacitu tohoto operátora. Filmbox je vysílaný z uplinku společnosti Eastern Space System (ESS), tedy ze stejného místa, ze kterého už ho svým klientům nabízí také služba freeSAT by UPC Direct. Průměrný datový tok kanálu je přibližně 2,5 Mbps pro video a 192 kbps pro video.

Z ARCHIVU: Filmbox zmizel ze satelitní služby Digi TV, nahradilo ho české AXN

Marketing Meeting balicek

K Filmboxu je připojeno několik systému podmíněného přístupu a identifikátorů dekódovacích karet (takzvaných CAID). Konkrétně se jedná o Conax, CryptoWorks, Irdeto 2 a Nagravision 3 (CAID 0653, 0B02, 0D02, 0D97, 1802 a 1880). Poslední dva uvedené identifikátory karet patří Digi TV. Filmbox zmizel z nabídky rumunského satelitního operátora začátkem srpna roku 2008. Tehdejší provozovatel stanice serveru DigiZone.cz s odstupem času řekl, že Digi TV se ukázala jako trapný neplatič.

Parametry příjmu: Thor 6 (0,8 stupně západně), 11747/H, SR 28000, FEC 5/6, norma DVB-S

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).