Hlavní navigace

Filmové kanály Filmbox změní majitele, Ivan Hronec je chce prodat

28. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 4. 2010

Prodej skupiny placených filmových kanálů Filmbox plánuje jejich majitel, slovenský podnikatel Ivan Hronec. Zbavit se chce celé společnosti SPI International Czech Republic, pod jejíž hlavičkou Filmboxy provozuje. Podle deníku E15 hodlá s novým majitelem firmy nadále spolupracovat jako konzultant, do budoucna se chce ale věnovat svým novým televizním stanicím Doku CS, Kino CS a Muzika CS.

ROZHOVOR K TÉMATU: Kino CS, Doku CS a Muzika CS v nabídce UPC? Klidně si počkám, říká jejich majitel

Česká pobočka SPI International, která se kromě provozu Filmboxů věnuje i distribuci filmů, funguje jako frančíza. Odkoupit by ji měl majitel globální značky SPI International, americký podnikatel Loni Farhi. S panem Farhim jsme již dohodnuti úplně přesně. Chci se s ním vypořádat jak partnersky, tak finančně, ale ještě nejsou podepsané smlouvy. Můj odchod by měl určitě proběhnout ještě letos, řekl Hronec deníku E15.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Program Muzika CS a další se představily českým novinářům

Momentálně se Hronec soustředí na start česko-slovenského retro hudebního kanálu Muzika CS, který by měl být přímou konkurencí nedávno spuštěné Retro Music Television od původních zakladatelů televize Óčko. Poté chce rozjet celoevropský filmový kanál Europa Cinema, jehož start naplánoval na začátek příštího roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.