Hlavní navigace

Filmový kanál Film+ sleduje 363 tisíc diváků týdně, dotahuje Spektrum

18. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
18. 2. 2009

Kabelový a satelitní program Film+ sledovalo v druhém pololetí loňského roku v průměru 363 tisíc diváků týdně, což je o sedm procent více než v prvním pololetí. Vyplývá to z výsledků měření Mediaprojektu, které zveřejnila Erika Luzsicza ze společnosti IKO Cable, zástupce Filmu+, ale také dokumentárního kanálu DoQ a stanice Fishing&Hunting Channel v České republice.

Zvyšuje se i čtvrthodinová sledovanost. V prime-time po osmé hodině dosahuje až 32 tisíc diváků o víkendu a 37 tisíc ve všední den, upřesnila Luzsicza. Průměrnou týdenní sledovaností se Film+ dotahuje na populární dokumentární kanál Spektrum, který ve stejném období sledovalo v průměru 395 tisíc diváků týdně. V denní sledovanosti už Film+ dokonce Spektrum předstihnul, když jej v loňském druhém pololetí vídalo v průměru 112 tisíc diváků denně, zatímco Spektrum pouze 78 tisíc.

KL24

Z osmi menších televizí, měřených Mediaprojektem, se Film+ za loňské druhé pololetí umístil na čtvrté příčce v průměrné týdenní sledovanosti, a na třetím místě v denním počtu diváků. První je hudební kanál Óčko, který týdně sledovalo v průměru 643 tisíc diváků a denně 217 tisíc lidí. Následuje Nova Sport s 563 tisíci diváky týdně a 157 tisíci denně.

Sledovanost našeho kanálu roste hlavně díky premiérám atraktivních filmů z domácí i zahraniční produkce. Často jde dokonce o exkluzivní televizní premiéry, jako například v případě filmů Bobule, Poslední plavky nebo František je děvkař, vysvětluje Luzsicza. Diváci se k nám ale vracejí ne jenom kvůli premiérám, ale i za dalšími oblíbenými tituly. Vědí, že Film+ nabízí stále novější filmy všech žánrů, dodává.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).