Hlavní navigace

Filmový kanál Nonstop Kino na satelitu už jen kódovaně

5. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 9. 2006

Diváci filmového kanálu Nonstop Kino, kteří tuto stanici přijímali volně přes distribuční paket ze satelitu Amos 2, o tuto možnost dnes dopoledne přišli. Společnost SPI International, provozovatel tohoto programu, nechal signál zakódovat, informoval server Satcentrum.com. Stejným způsobem firma už v květnu zakódovala satelitní distribuci dalšího svého televizního programu FilmBox.

KL22 hlasovani

Satelitní vysílání Nonstop Kina bylo určené především jako distribuční kanál pro kabelové operátory v České republice a na Slovensku. Nonstop Kino se má objevit v programové nabídce společnosti Karneval Media, zatímco UPC s jeho zařazením do kabelové ani satelitní nabídky nepočítá. Zatím se neobjevuje ani v nabídce další placené satelitní platformy Digi TV, byť na Slovensku tak tomu je (dokonce v základním balíku).

Slovenští abonenti Digi TV si ale stěžují na technické potíže při synchronizaci obrazu a zvuku. Zvuk předchází asi o tři sekundy obraz, ale za tento problém společnost SPI International nemůže, protože z Amosu se distribuuje signál v pořádku, upozorňuje Satcentrum. Snad se problém podaří vyřešit předtím, než slovenská Digi TV přesune Nonstop Kino do zvlášť zpoplatněného balíku filmových kanálů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.