Hlavní navigace

Filmy a seriály už nestahujeme, převládá online pirátský streaming

Daniel Dočekal

Když se to tak vezme, lítý boj filmového průmyslu proti torrentovým vyhledávačům vypadá tak nějak, jako by byl z minulého století.

Nová zpráva analytické společnosti MUSO (poskytuje také řešení v boji proti pirátství) tvrdí, že pirátské streamovací weby se v roce 2015 dočkaly více než 57 miliard návštěv. Celkově jde ale o 78 miliard návštěv na webech věnujících se televiznímu a filmovému pirátství.

Ze zjištěných dat plyne, že lidé už pirátské kopie filmů či seriálů primárně nestahují, ale spíše streamují. Dalším zjištěním je, že z výše uvedených 78 miliard návštěv jich skoro 74 miliard pocházelo z počítače – mobilní zařízení tedy zatím v oblasti filmového a televizního pirátství nehrají podstatnou roli.

Na špičce návštěv jsou Spojené státy (9,86 miliard, 12 %), následují Francie, Německo a Velká Británie. MUSO také upozorňuje, že provoz na torrentových webech už není hrozbou. Z výše uvedené návštěvnosti na torrentové weby připadá pouze 17 % návštěv, weby s přímým stažením pak představují 8% podíl.

Marcom

Jakkoliv návštěvnost torrentových webů klesá, celkově počet návštěv zdrojů pirátského obsahu stále stoupá. Byť výše uvedený graf pocházející z výzkumu o tom příliš nesvědčí.

Otázkou zůstává i to, zda je možné pirátské sledování obsahu měřit podle počtu návštěv. S ohledem na používané anonymizéry a proxy se návštěvy v tomto případě měří velmi těžko. Navíc tato čísla nic neříkají o tom, jestli jde o více diváků nebo jenom vyšší aktivity stejné (či dokonce menší) skupiny. 

Našli jste v článku chybu?
16. 8. 2016 9:04
fd (neregistrovaný)

Co takhle rovnou u toho nejcistciho a nejlegalnejsiho ... youtube. Jsou tam velmi snadno k nalezeni tisice kompletnich filmu.

Jinak je to ovsem opet o tom, ze DD pise v poradi jiz nekolikaty clanek o vecech, o kterych nic nevi. Nebot filmy se pochopitelne vesele dale stahuji, jen to vyzaduje onen povestny zdibec snahy, tedy neco, cim rekneme ta "vetsi polovina" verejnosti nedisponuje.

On totiz ten slavny youtube a jeho slavne HD (pripadne i 4k) sice krasne vypada na papire, ale na monitoru neb…

15. 8. 2016 16:27
krakonoš (neregistrovaný)

Statistika je přesný souhrn dat z bůhvíjakého palce vycucaných.