Hlavní navigace

Filmy a seriály už nestahujeme, převládá online pirátský streaming

15. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Když se to tak vezme, lítý boj filmového průmyslu proti torrentovým vyhledávačům vypadá tak nějak, jako by byl z minulého století.

Nová zpráva analytické společnosti MUSO (poskytuje také řešení v boji proti pirátství) tvrdí, že pirátské streamovací weby se v roce 2015 dočkaly více než 57 miliard návštěv. Celkově jde ale o 78 miliard návštěv na webech věnujících se televiznímu a filmovému pirátství.

Ze zjištěných dat plyne, že lidé už pirátské kopie filmů či seriálů primárně nestahují, ale spíše streamují. Dalším zjištěním je, že z výše uvedených 78 miliard návštěv jich skoro 74 miliard pocházelo z počítače – mobilní zařízení tedy zatím v oblasti filmového a televizního pirátství nehrají podstatnou roli.

Na špičce návštěv jsou Spojené státy (9,86 miliard, 12 %), následují Francie, Německo a Velká Británie. MUSO také upozorňuje, že provoz na torrentových webech už není hrozbou. Z výše uvedené návštěvnosti na torrentové weby připadá pouze 17 % návštěv, weby s přímým stažením pak představují 8% podíl.

Cloud23

Jakkoliv návštěvnost torrentových webů klesá, celkově počet návštěv zdrojů pirátského obsahu stále stoupá. Byť výše uvedený graf pocházející z výzkumu o tom příliš nesvědčí.

Otázkou zůstává i to, zda je možné pirátské sledování obsahu měřit podle počtu návštěv. S ohledem na používané anonymizéry a proxy se návštěvy v tomto případě měří velmi těžko. Navíc tato čísla nic neříkají o tom, jestli jde o více diváků nebo jenom vyšší aktivity stejné (či dokonce menší) skupiny. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).