Hlavní navigace

Firefox 3.6 RC1 a Firefox Mobile 1.0 RC2 k dispozici

Vyšla první release candidate verze prohlížeče Mozilla Firefox 3.6. Vývojáři se zaměřili na opravu dříve objevených chyb. Celkem jich při srovnání s poslední revizí betaverze bylo opraveno zhruba sto. Žádná nová funkce již zařazena nebyla. Mozilla Firefox 3.6 měl původně vyjít do konce roku 2009, ale loni v prosinci už bylo zřejmé, že tento termín vývojáři nestihnou. Finální Firefox 3.6 by podle všeho měl vyjít do konce měsíce ledna. O slibovaných novinkách více v našem dřívějším článku Firefox…
Jiří Macich ml. 11. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla první release candidate verze prohlížeče Mozilla Firefox 3.6. Vývojáři se zaměřili na opravu dříve objevených chyb. Celkem jich při srovnání s poslední revizí betaverze bylo opraveno zhruba sto. Žádná nová funkce již zařazena nebyla. Mozilla Firefox 3.6 měl původně vyjít do konce roku 2009, ale loni v prosinci už bylo zřejmé, že tento termín vývojáři nestihnou. Finální Firefox 3.6 by podle všeho měl vyjít do konce měsíce ledna. O slibovaných novinkách více v našem dřívějším článku Firefox 3.6: další evoluční krůček.

Nové testovací verze se dočkal také Firefox Mobile, který můžete znát i pod kódovým označením Fennec. Vyšla v pořadí již druhá release candidate verze Firefoxu Mobile 1.0 pro linuxovou platformu Maemo, se kterou se lze dnes setkat hlavně na high-endovém komunikátoru Nokia N900. Právě pro jeho uživatele byla odstraněna chyba, která se negativně projevovala na výkonu prohlížeče. Použito je jádro Gecko 1.9.2 RC1 z výše zmiňovaného Firefoxu 3.6 RC1. Opět jsou k dispozici i ukázkové buildy pro Windows, Linux a Mac.