Hlavní navigace

Firefox 3.6 RC1 a Firefox Mobile 1.0 RC2 k dispozici

11. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla první release candidate verze prohlížeče Mozilla Firefox 3.6. Vývojáři se zaměřili na opravu dříve objevených chyb. Celkem jich při srovnání s poslední revizí betaverze bylo opraveno zhruba sto. Žádná nová funkce již zařazena nebyla. Mozilla Firefox 3.6 měl původně vyjít do konce roku 2009, ale loni v prosinci už bylo zřejmé, že tento termín vývojáři nestihnou. Finální Firefox 3.6 by podle všeho měl vyjít do konce měsíce ledna. O slibovaných novinkách více v našem dřívějším článku Firefox…

Vyšla první release candidate verze prohlížeče Mozilla Firefox 3.6. Vývojáři se zaměřili na opravu dříve objevených chyb. Celkem jich při srovnání s poslední revizí betaverze bylo opraveno zhruba sto. Žádná nová funkce již zařazena nebyla. Mozilla Firefox 3.6 měl původně vyjít do konce roku 2009, ale loni v prosinci už bylo zřejmé, že tento termín vývojáři nestihnou. Finální Firefox 3.6 by podle všeho měl vyjít do konce měsíce ledna. O slibovaných novinkách více v našem dřívějším článku Firefox 3.6: další evoluční krůček.

Nové testovací verze se dočkal také Firefox Mobile, který můžete znát i pod kódovým označením Fennec. Vyšla v pořadí již druhá release candidate verze Firefoxu Mobile 1.0 pro linuxovou platformu Maemo, se kterou se lze dnes setkat hlavně na high-endovém komunikátoru Nokia N900. Právě pro jeho uživatele byla odstraněna chyba, která se negativně projevovala na výkonu prohlížeče. Použito je jádro Gecko 1.9.2 RC1 z výše zmiňovaného Firefoxu 3.6 RC1. Opět jsou k dispozici i ukázkové buildy pro Windows, Linux a Mac.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).