Hlavní navigace

Firefox 3.6 už brzy, nástupci možná v březnu a červnu

Jiří Macich ml.

Finální verze prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 by se mohla objevit už teď ve čtvrtek, tedy 21. ledna 2010. Je to závěr z posledního meetingu vývojářů. Připomeňme si, že Mozilla Firefox 3.6 nabídne uživatelům například přímou podporu lehkých motivů vzhledu Personas, kontrolu aktuálnosti nainstalovaných plug-inů, další posílení výkonu a drobné změny v uživatelském rozhraní. Více v našem dřívějším článku Firefox 3.6: další evoluční krůček. Tvůrci letos plánují trochu zrychlit nástup novinek. Už si…

Doba čtení: 1 minuta

Finální verze prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 by se mohla objevit už teď ve čtvrtek, tedy 21. ledna 2010. Je to závěr z posledního meetingu vývojářů. Připomeňme si, že Mozilla Firefox 3.6 nabídne uživatelům například přímou podporu lehkých motivů vzhledu Personas, kontrolu aktuálnosti nainstalovaných plug-inů, další posílení výkonu a drobné změny v uživatelském rozhraní. Více v našem dřívějším článku Firefox 3.6: další evoluční krůček. Tvůrci letos plánují trochu zrychlit nástup novinek. Už si je nebudou šetřit do jedné velké nové verze, vycházet bude více minor verzí s většími či menšími novinkami. Příkladem by mohl být chystaný Mozilla Firefox 3.7. Alespoň takto byl doposud označován, i když o přesném označení nástupnické verze dost možná ještě nemají jasno ani vývojáři.

Hovoří se, že by mohlo jít i o verzi 3.6.2 nebo 3.6.5. Každopádně jako největší novinku přinese oddělení běhu plug-inů do samostatného procesu, což by mělo výrazně přispět k posílení stability samotného prohlížeče. Vyjít má podle předběžných informací na konci března nebo na začátku dubna. Zhruba v červnu by se pak měla objevit další nová verze, tentokrát s podporou hardwarové akcelerace, se kterou se už nějaký čas experimentuje. Teprve pak přijde ke slovu nový Mozilla Firefox 4.0, který slibuje začlenění doposud experimentálních projektů z Mozilla Labs včetně projektu JetPack pro použití nového typu rozšíření. (Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?