Hlavní navigace

Firefox 3.7: na běhu plug-inů v odděleném procesu se pracuje

17. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydání prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 se sice pravděpodobně o několik dní pozdrží, ale dá se říci, že vývoj už opravdu finišuje. O slovo se tak pomalu hlásí Mozilla Firefox 3.7, v jehož vývojové verzi se objevila již dříve avizovaná novinka. Jde o běh plug-inů v samostatném procesu, což má přispět ke zvýšení celkové stability prohlížeče. Není tajemstvím, že za velkou částí pádů stojí právě různé zásuvné moduly. Nově by tedy jejich kolaps neměl ohrozit samotný prohlížeč. Zatím je ale tato funkce…

Vydání prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 se sice pravděpodobně o několik dní pozdrží, ale dá se říci, že vývoj už opravdu finišuje. O slovo se tak pomalu hlásí Mozilla Firefox 3.7, v jehož vývojové verzi se objevila již dříve avizovaná novinka. Jde o běh plug-inů v samostatném procesu, což má přispět ke zvýšení celkové stability prohlížeče. Není tajemstvím, že za velkou částí pádů stojí právě různé zásuvné moduly. Nově by tedy jejich kolaps neměl ohrozit samotný prohlížeč. Zatím je ale tato funkce v počáteční fázi vývoje, takže i v testovací verzi je v tuto chvíli vypnuta. Je však dobré vědět, že nezůstalo jen u slibů.

Těch slibů se v souvislosti s Mozilla Firefoxem 3.7 v minulosti objevilo hodně a těžko dnes předpovídat, které nakonec budou naplněny. Už nějaký čas se debatuje nad dalším směřováním podoby uživatelského rozhraní a v předběžných plánech figuruje třeba i určitá forma převzetí principů z projektů Prism a Ubiquity. Ke slovu by se také měla dostat online synchronizace, prozatím alespoň záložek. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).