Hlavní navigace

Firefox 4.0 a SeaMonkey 2.1 bez hlášení nekompatibilních webů

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Firefox 4.0 již nebude vybaven nástrojem, jehož prostřednictvím by uživatelé mohli oznamovat špatně se vykreslující či zcela nefunkční weby. Svého času měl důležitou roli, protože řada webových stránek skutečně v tzv. alternativních prohlížečích nefungovala optimálně. Jejich tvůrci hřešili na fakt, že Internet Explorer používal téměř každý uživatel Internetu, takže mnoho webů bylo navrženo právě pro tento prohlížeč s v minulosti dosti diskutabilní podporou webových standardů. Ve…

Mozilla Firefox 4.0 již nebude vybaven nástrojem, jehož prostřednictvím by uživatelé mohli oznamovat špatně se vykreslující či zcela nefunkční weby. Svého času měl důležitou roli, protože řada webových stránek skutečně v tzv. alternativních prohlížečích nefungovala optimálně. Jejich tvůrci hřešili na fakt, že Internet Explorer používal téměř každý uživatel Internetu, takže mnoho webů bylo navrženo právě pro tento prohlížeč s v minulosti dosti diskutabilní podporou webových standardů. Ve Firefoxu proto byla přítomna funkce pro nahlášení takových stránek.

Skupina dobrovolníků pak kontaktovala tvůrce nefunkčních stránek, upozorňovala je na nalezené problémy a radila, jak sjednat nápravu, popisuje další postup Pavel Cvrček z Mozilla.cz. Doba však pokročila a takových webových stránek už mnoho není. Většina reportovaných problémů je prý dnes způsobena doplňkem třetí strany. Mozilla Firefox 4.0 tak již nebude obsahovat možnost hlásit nekompatibilní weby a hned se k němu přidá i SeaMonkey 2.1.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).