Hlavní navigace

Firefox 4.0 pod Windows XP, Windows 7, Linuxem a Mac OS X pokaždé jinak

15. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V posledních dnech se na Internetu objevily nové ukázky uživatelského rozhraní chystaného prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Zájemci se tak mohou podívat na zvažovaný výchozí vzhled pro Windows Vista a Windows 7 a také pro Linux nebo Mac OS X. Cílem opět je, aby i nový Mozilla Firefox maximálně zapadl do uživatelského prostředí jednotlivých podporovaných systémů. Dost se tedy bude lišit i výchozí nastavení vzhledu Firefoxu 4.0 pro Windows XP na jedné straně a pro Windows Vista a Windows 7 na…

V posledních dnech se na Internetu objevily nové ukázky uživatelského rozhraní chystaného prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Zájemci se tak mohou podívat na zvažovaný výchozí vzhled pro Windows Vista a Windows 7 a také pro Linux nebo Mac OS X. Cílem opět je, aby i nový Mozilla Firefox maximálně zapadl do uživatelského prostředí jednotlivých podporovaných systémů. Dost se tedy bude lišit i výchozí nastavení vzhledu Firefoxu 4.0 pro Windows XP na jedné straně a pro Windows Vista a Windows 7 na straně druhé. Pracuje se také na animacích v GUI.

Vývoj samozřejmě pokračuje, což lze pozorovat téměř v reálném čase na nočních buildech. Nedávno přibyla podpora pro WebM a teď je součástí nočních buildů i nové tlačítko, které nahradí tradiční hlavní nabídku v záhlaví prohlížeče. Nově bude menu přístupné po kliknutí na zmíněné tlačítko v levém horním rohu prohlížeče (podobný koncept před časem zvolila i Opera), ale nikoliv pod Windows XP, kde nadále ve výchozím nastavení zůstane tradiční menu. Pod Windows Vista a Windows 7 bude naopak skryto a nahrazeno zmíněným tlačítkem, ale uživatelé se k němu budou moci vrátit. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).