Hlavní navigace

Firefox bude podporovat Chromecast

28. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Chrome nebude jediným prohlížečem schopným „promítat“ webové stránky na velkou televizní obrazovku prostřednictvím zařízení Chromecast. Přidá se k němu mobilní Firefox.

Mobilní Firefox pro Android bude podporovat Chromecast. Je to jeden z nových cílů tvůrců prohlížeče, kteří chtějí Chromecast a jeho otevřené API využít k „promítání“ webových stránek z mobilu či tabletu na velké televizní obrazovce. Desktopový Firefox zatím přímo Chromecast podporovat nebude.

Naopak mobilní Firefox by kromě zařízení Chromecast mohl podporovat také technologii Miracast, čímž by se schopnost „promítat“ prohlížené weby na televizní obrazovku výrazně rozšířila. Přibývá chytrých televizorů, které jsou s technologií Miracast již přímo kompatibilní bez dalších doplňků. Případně lze dokoupit receiver jako HDMI dongle i za méně než 1000 Kč.  

KL23 hlasovani

Zatím není jasné, kdy se Firefox pro Android dočká podpory zařízení Chromecast či technologie Miracast. V nejbližší major verzi, jejíž vydání je naplánováno na 1. května 2014, to určitě nebude. Stejně tak v následující major verzi, která by měla vyjít za dalších šest týdnů. Neoficiálně padla informace, že alespoň Chromecast by měl být podporován do konce letošního léta. 

Otevřené API populárního zařízení využívá stále více mobilních aplikací. Například aplikace DS Photo a DS Audio umožňují ze síťových úložišť značky Synology prohlížet fotky a přehrávat hudbu prostřednictvím televizoru přes Chromecast. Mobilní verze českého softwaru Zoner Photo Studio jej využívá pro prohlížení fotek na velké televizní obrazovce. Chromecast podporuje také mobilní aplikace hudební streamingové služba Rdio. A příkladů by se samozřejmě našlo více.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).