Hlavní navigace

Firefox se v Česku blíží k 20 procentům

Jiří Macich ml.

Alternativní prohlížeč Firefox v květnu preferovalo bezmála 20 procent návštěvníků webových stránek, které monitoruje služba Navrcholu.cz. Růst podílu Firefoxu tak nabral druhý dech a od loňského listopadu si polepšil o více jak čtyři procenta. Zároveň je jasně nejoblíbenějším prohlížečem, který využívá vykreslovací jádro Gecko. Takové prohlížeče mají v České republice podle Navrcholu.cz 21,65 procent a Firefoxu z hoto patří 19,51 procent. Zároveň je zajímavý stále vysoký podíl starších verzí…

Alternativní prohlížeč Firefox v květnu preferovalo bezmála 20 procent návštěvníků webových stránek, které monitoruje služba Navrcholu.cz. Růst podílu Firefoxu tak nabral druhý dech a od loňského listopadu si polepšil o více jak čtyři procenta. Zároveň je jasně nejoblíbenějším prohlížečem, který využívá vykreslovací jádro Gecko. Takové prohlížeče mají v České republice podle Navrcholu.cz 21,65 procent a Firefoxu z hoto patří 19,51 procent. Zároveň je zajímavý stále vysoký podíl starších verzí Firefoxu 1.0.x, tedy 6,03 procent. Firefox 1.5.x má v Česku 13,33 procent.

Internet Explorer dále ztrácí. Od loňského listopadu přišel o bez dvou setinek čtyři procenta a má tak 74,17 procent. Mírně se zvyšuje zájem o Operu, která nyní v Česku dosáhla na 3,48 procent, což z ní po Internet Exploreru a Firefoxu činí třetí nejoblíbenější prohlížeč. Nepopulární bramborová medaile zbyla na Mozillu, která má jen 1,57 procenta a její podíl nadále klesá. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?