Hlavní navigace

CETIN oddělená od O2 nabídne operátorům infrastrukturu pro televizní služby

Lukáš Polák

Prostřednictvím metalické a optické přístupové sítě může telekomunikační operátor nebo poskytovatel obsahu nabízet služby svým zákazníkům, aniž by byl vlastníkem přístupové infrastruktury.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), která vznikla letos oddělením od telekomunikačního operátora O2 Czech Republic, spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území našeho státu, přichází za operátory a poskytovali obsahu s nabídkou multimediálních a televizních služeb. Podle CETIN s využitím této služby budou moci telekomunikační operátoři nabízet svým zákazníkům startovací televizi nebo videotéku (video on demand) za výhodnou cenu.

K TÉMATU: O2 oddělila od června plánování a budování sítě od služby zákazníkům

Novou službou chceme podpořit nárůst počtu využívaných linek. V tuto chvíli jsme vyhodnotili, že IPTV je technologií, která pro to má nejlepší předpoklady. Nabízí zajímavý obsah a pokrokové funkcionality. Jedná se o dostupný produkt pro nejširší veřejnost, která dosud neparticipuje na znalostní ekonomice. Otevíráme tím i potenciál pro velké, střední, ale i malé telekomunikační operátory a nově také pro poskytovatele obsahu, kteří díky našemu produktu mohou začít poskytovat služby pro své zákazníky, konstatoval Petr Mádle, obchodní ředitel společnosti CETIN.

Našli jste v článku chybu?