Hlavní navigace

Flash disky jsou velmi rizikové, potvrzuje Avast

Jiří Macich ml.

Malware šířený přes USB flash disky a jiná přenosná paměťová média nepřestává být problémem. Naopak. Avast upozornil, že přes flash disky, přenosné pevné disky nebo paměťové karty se momentálně šíří dvě třetiny všech záškodnických programů. Využívají přitom soubor autorun.inf a funkci automatického spuštění. Původně velmi užitečná funkce se tak pomaličku změnila v bezpečnostní noční můru. Smutné je, že teprve až Windows 7 částečně reagují a nedávají automatickému spouštění ve výchozím nastavení…

Malware šířený přes USB flash disky a jiná přenosná paměťová média nepřestává být problémem. Naopak. Avast upozornil, že přes flash disky, přenosné pevné disky nebo paměťové karty se momentálně šíří dvě třetiny všech záškodnických programů. Využívají přitom soubor autorun.inf a funkci automatického spuštění. Původně velmi užitečná funkce se tak pomaličku změnila v bezpečnostní noční můru. Smutné je, že teprve až Windows 7 částečně reagují a nedávají automatickému spouštění ve výchozím nastavení tak volnou ruku jako Windows XP nebo Windows Vista.

Avast hlásí, že během jediného týdne v říjnu v rámci programu CommunityIQ zaznamenal u 700 000 počítačů v 13,5 procentech případů infekci s kořeny právě na přenosném paměťovém médiu. Drtivou většinu útoků (přesně 84 procent) zachytil rezidentní antivirový štít. Zbylé zachycené hrozby byly rozpoznány při běžícím testu pevných disků a paměťových nosičů. Nejjednodušší obranou je však funkci automatického spuštění vypnout, což bohužel pro laika není vůbec snadné. (Avast! Blog)

Našli jste v článku chybu?
8. 11. 2010 13:48
petr (neregistrovaný)
Problém není ve Windows (a to říkám přesto že sám používám a jsem příznivce linuxu:-)), problém je v tom že lidi to tak prostě chtějí..."to tam strčím a ono se to spustí" je projev lenosti, a Win jim jenom vychází vstříc.
8. 11. 2010 12:03
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tohle je víceméně stará věc,ako sám windows..