Hlavní navigace

Flash se vrací zpět na Android? Kdeže, jde o klasické podvodné aplikace

Daniel Dočekal

Na Google Play se objevil Flash pro Android, a to hned dokonce ve dvou verzích. A podle počtů stažení už na podvod naletěly stovky tisíc lidí.

Doba čtení: 1 minuta

Adobe Flash Player 12 vypadá jako návrat Flashe na Android, stejně tak Adobe Flash Player 11 či Flash Player (OFFICIAL) nebo Flash Player. Během včerejška se některým z nich podařilo dostat mezi trendující. Ve stručnosti řečeno, na typický podvod naletěly stovky tisíc lidí, pokud budete brát vážně informaci „více jak 100 000 stažení“ u některých z nich.

Flash Player instalátor hrát online flash hry, sledovat on-line filmy a přečtěte si webové stránky pomocí zábleskovou technologii.“ a „Naše instalační nástroj obsahuje externí odkaz na oficiální stránce Adobe. My nepoužíváte žádné Adobe APK soubory v naší aplikaci.“ v popisu „aplikací“ nestačí, uživatelé samozřejmě nečtou. Nepomáhá ani to, že ani jedna z těchto povedených aplikací nemá jako autora ADOBE SYSTEMS jako ostatní aplikace od Adobe.

Flash Player 12 PRO už mezitím Google stihl smazat, ale jak je vidět z předchozích příkladů (a také vyhledávání v Google Play), někdo to zkouší skutečně aktivně. A daří se mu.

V případě podvodných aplikací tvářících se jako Flash Player samozřejmě nejde o žádné viry ani vyloženě škodlivý malware. Jejich smyslem je dostat se do mobilu uživatele a začít ho zásobovat reklamou. Tomu ostatně odpovídá i široká škála práv, které si tyto aplikace vyžádají. 

A nikdo vám samozřejmě nezaručí, že v některé z dalších verzí se po aktualizaci aplikace nestane škodlivou či se nepodívá hlouběji do informací v telefonu. 

Našli jste v článku chybu?