Hlavní navigace

Food Network začne vysílat v češtině už za necelý měsíc, v úterý 1. září

10. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Food Network je i nadále jednou z nejrychleji rostoucích lifestylových značek na trhu a je vidět, že vsadila na dobrou kartu,“ uvedla Eva Sedláčková ze společnosti Channels.

Lifestylový kanál Food Network věnovaný výhradně vaření začne vysílat od úterý 1. září v češtině. Diváci se tak mohou těšit na menu v podobě celosvětově oblíbených receptů, kulinářských soutěží či zábavného vaření s celebritami. Kanál je dostupný v nabídce satelitních operátorů Skylink, freeSAT a dalších regionálních sítí v České republice. První zmíněná platforma, jejímž provozovatelem je lucemburská společnost M7 Group, dokonce tuto stanici nabízí ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

K TÉMATU: Start Food Network v češtině se blíží, operátoři už dostávají programové plány

Mezi nejsledovanější pořady Food Network patří seriál kuchařky asijského původu Ching, která ve svém pořadu Snadná Čína učí připravit rychlé čínské delikatesy. V dalších dílech pak podniká i kulinářské turné po asijských restauracích v Americe. Oblíbená je i exotická gastronomie v pořadech Australská jídla s Mattem Moranem nebo S Donalem Skehanem…ve Vietnamu, kde kuchaři ukazují nejen gastronomii neobvyklých jídel vzdálených zemí, ale i jak zpracovat nevyzkoušené suroviny. Tipy na rychlé a chutné jídlo pak dostanou diváci v seriálu Malá bistra u silnice.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Majitel Travelu a Food Network dokončil akvizici polské komerční skupiny TVN

Food Network je i nadále jednou z nejrychleji rostoucích lifestylových značek na trhu a je vidět, že vsadila na dobrou kartu. Jídlo jako věčné, nestárnoucí téma a zábava spojená s tradičním i experimentálním vařením je důvod, proč si program našel diváky na celém světě, uvedla Eva Sedláčková ze společnosti Channels, která zastupuje kanál v České republice a na Slovensku při jednání s operátory. Přímým konkurentem stanice jsou programy TV Paprika a Mňam TV. Poslední jmenovaný program je dostupný i volně v terestrickém vysílání DVB-T. Jeho provozovatel připravuje i druhý kanál Mňau TV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.