Hlavní navigace

Fotbalová Anglie řeší nevhodné používání Twitteru, někteří hráči vyfasují manuál

14. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Marketingová školení kterak používat či nepoužívat sociální sítě? To není žádná novinka. V Anglii se teď ale na školení mohou těšit fotbalisté z nejprestižnější fotbalové ligy světa Premier League. Důvod jsou internetové výlevy hráčů, které jdou proti zájmům klubu. Liverpoolský fotbalista Ryan Babel nevydýchal sporně nařízenou penaltu v nedělním šlágru se slavným Manchesterem United a přes Twitter pustil do světa fotomontáž sudího Howarda Webba navlečeného v dresu soupeře. Teď mu za to hrozí…

Marketingová školení kterak používat či nepoužívat sociální sítě? To není žádná novinka. V Anglii se teď ale na školení mohou těšit fotbalisté z nejprestižnější fotbalové ligy světa Premier League. Důvod jsou internetové výlevy hráčů, které jdou proti zájmům klubu. Liverpoolský fotbalista Ryan Babel nevydýchal sporně nařízenou penaltu v nedělním šlágru se slavným Manchesterem United a přes Twitter pustil do světa fotomontáž sudího Howarda Webba navlečeného v dresu soupeře. Teď mu za to hrozí postih od disciplinární komise.

Marketing Meeting balicek

Tradiční anglický klub Newcastle United dokonce nejen ve světle tohoto případu chystá pro své hráče manuál s tím, co si mohou a nemohou na Internetu dovolit. Důvodem není jen horká kauza kolem zmiňovaného Ryana Babela. Kouče totiž naštval hráč José Enrique, který přes Twitter vypustil do světa interní informaci, že kvůli zranění nenastoupí do dalšího zápasu. Kluby přitom obvykle kolem zranění hráčů mlží, aby držely soupeře v šachu, pokud jde o zvolenou sestavu a taktiku. 

Zdroj: Fotbal.iDnes.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).