Hlavní navigace

Fotbalové Euro 2012 získala po komplikovaných jednáních ČT

29. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 11. 2011

Na fotbalové Euro, které se bude konat v příštím roce v Polsku a na Ukrajině, se nakonec podívají diváci na obrazovkách České televize, konkrétně na kanálu ČT 4. Veřejnoprávnímu médiu se dnes podařilo získat vysílací práva. Podmínky a cenu pochopitelně ČT neuvedla. Částka, za kterou veřejnoprávní televize nakonec Euro získala, ale je nižší, než požadoval vlastník vysílacích práv.

K TÉMATU: Nad fotbalovým Eurem 2012 se smráká, Češi ho v televizi asi neuvidí

Nejvíc mě těší, že uděláme radost českým příznivcům fotbalu, kteří nám po celou dobu vyjednávání dávali najevo, že si přejí Euro vidět právě v České televizi. Můžu jim slíbit, že ČT4 připraví jako vždy ten nejlepší sportovní servis, komentoval úspěch svého týmu generální ředitel ČT Petr Dvořák. Podle výkonného ředitele kanálu ČT 4 Jiřího Ponikelského sice byla jednání velice tvrdá, ale na druhou stranu také korektní. Cenu se nakonec podařilo stlačit k maximální hranici, kterou jsme byli schopni akceptovat, uvedl Ponikelský.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: TVP 1 HD a TVP 2 HD od června 2012 v polském DVB-T

Celkem bude Česká televize vysílat 31 zápasů z osmi polských a ukrajinských měst. Z toho 27 zápasů bude ČT 4 vysílat v přímém přenosu. Diváky jistě potěší i skutečnost, že vysílací práva se vztahují i na internetové vysílání včetně záznamů jednotlivých utkání, které bude možné sledovat v iVysílání České televize, upřesnil mluvčí ČT Ladislav Šticha. ČT 4 nabídne už tento pátek v přímém přenosu losování jednotlivých soupeřů pro základní skupiny. Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 začne 8. června na stadionu ve Varšavě. Pohár mistrů Evropy pak zvednou vítězové nad hlavu 1. července v Kyjevě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.