Hlavní navigace

Fotbalové reportáže na iDnes.cz dostaly novou tvář

2. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Textové reportáže z fotbalových utkání nejvyšší české soutěže na iDnes.cz mají modernější podobu. Flash nahradily čistě webové technologie a zlepšil se informační servis.

Zpravodajský server iDnes.cz si pro fotbalové fanoušky připravil modernější podobu textových reportáží z jednotlivých utkání nejvyšší české soutěže. Z technického hlediska je zajímavé, že se odporoučel Flash. Vše je nyní řešeno za použití čistě webových technologií. Z hlediska fotbalového fanouška stojí za pozornost nové grafické zpracování sestavy střetávajících se týmů a jejich výchozího rozestavení.

To se dříve zobrazovalo až na vyžádání přes obsah textové reportáže. Nyní se zobrazuje pod posledními třemi příspěvky reportéra utkání. Starší příspěvky jsou níže. Graficky znázorněné rozestavení lze kdykoliv skrýt i opětovně zobrazit. Srozumitelnými symboly na něm jsou označeni střelci gólů nebo karetně potrestaní hráči. 

KL22 hlasovani

Nová podoba textových reportáží ze zápasů nejvyšší české fotbalové soutěže na iDnes.cz.

Kliknutím na jméno hráče se zobrazí jeho profil s kompletní kariérní historií v rámci nejvyšší české soutěže. Tyto profily jsou na iDnes.cz už hodně dlouho, ale z dřívějšího zpracování rozestavení je nebylo možné otevřít. Pouze ze soupisky, která ale nyní byla nahrazena právě touto novou informační grafikou. Uvolněný prostor v pravém sloupci vedle reportáže zabírá tabulka s výsledky souběžně hraných nebo již odehraných utkání. 

Modernizace textových reportáží na iDnes.cz přišla v době, kdy Sazka omezila přístup k internetovému vysílání přenosů ze zápasů české nejvyšší soutěže na svém webu pro u ní registrované a aktivní sázkaře. De facto tak znemožnila sledovat internetové přenosy osobám mladším 18 let, které nesmějí ze zákona sázet.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.