Hlavní navigace

Foto: Odborníci instalují "septoboxy"

10. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
10. 9. 2007

Přechod na digitální televizní vysílání vnesl do české jazykové zásoby nové slovo, označení přístroje na digitální příjem. Zatímco novináři řeší, jestli ho psát s jednou pomlčkou, se dvěma, jen s mezerami nebo rovnou celé dohromady, jiní si k němu propracovávají cestu takříkajíc od lesa. V anketě Otázek Václava Moravce České televize zaznívají senioři hovořící o „sexshop boxech“, na domovních nástěnkách zase visí cedule inzerují instalaci „septoboxů“.

Nevěříte? Podívejte se na fotografii [JPG, 134 kB] z jedné domovní nástěnky, kterou nám zaslal náš čtenář. Kontaktní informace jsme raději rozmazali, posměch konkrétním lidem není cílem serveru DigiZone.cz. Jaký tvar běžného názvu digitálního přijímače preferujete vy? Set-top-box? Set-top box? Set top box? Nebo třeba jen setobox? Ať už si přístroj lidé pojmenovávají jakkoli, důležité je, že si rozumí a vědí, o čem mluví. Přechod na digitální vysílání „tlumočníky“ moderního signálu pro analogové televize tak jako tak potřebuje.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.