Hlavní navigace

FOTOGALERIE: Nová anténa na trutnovské Černé hoře pro DVB-T

11. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 8. 2009

České Radiokomunikace osadily koncem minulého týdne vysílač Trutnov – Černá hora novou anténou. Tato operace se uskutečnila v pátek 7. srpna, a to za asistence jeřábu. Výměny bohužel nebyl přítomen žádný ze čtenářů serveru DigiZone.cz, ale jednomu z nich, Františku Metrovi, se podařilo vyfotit již vyřazený anténní systém a hlavně novou vysílací anténu. Na fotogalerii upozornil pan Metr v diskusi.

Černá hora je hlavním vysílačem územní oblasti Trutnov, která je vymezena Technickým plánem přechodu jako oblast, která zasahuje do čtyř krajů – Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického a částečně i Středočeského, uvedl vedoucí útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací Jiří Vykydal. Vysílání analogového programu ČT2 bude na tomto vysílači ukončeno koncem srpna a na uvolněném kmitočtu bude poté spuštěno vysílání veřejnoprávního multiplexu 1.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.