Hlavní navigace

Francie bude výchovně dotovat stahování hudby za poplatek

14. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Francouzská vláda bude dotovat stahování hudby za poplatek. Plán ji schválila i Evropská komise, což vyvolalo značnou kritiku, protože podle oponentů dochází k nesmyslnému dotování zábavního průmyslu. Francie, proslulá svou digitální gilotinou, chce každopádně působit výchovně směrem k mladým lidem od 12 do 25 let, které hodlá učit hudbu na Internetu kupovat. Prodávat tak bude jakési kupóny v hodnotě 50 euro na nákup hudby po Internetu. Zákazník ovšem zaplatí jen poloviční sumu, zbytek doplatí…

Francouzská vláda bude dotovat stahování hudby za poplatek. Plán ji schválila i Evropská komise, což vyvolalo značnou kritiku, protože podle oponentů dochází k nesmyslnému dotování zábavního průmyslu. Francie, proslulá svou digitální gilotinou, chce každopádně působit výchovně směrem k mladým lidem od 12 do 25 let, které hodlá učit hudbu na Internetu kupovat. Prodávat tak bude jakési kupóny v hodnotě 50 euro na nákup hudby po Internetu. Zákazník ovšem zaplatí jen poloviční sumu, zbytek doplatí vláda.

Při prodeji milionu kupónů by tak plán vyšel daňové poplatníky na 25 milionů euro. Počítá se s tím, že by si každý mohl koupit jen jeden kupón ročně. Naproti k zákazníkům by měli vyrazit i online prodejci hudby snížením cen, prodlužováním hudebního předplatného a marketingovou podporou kupónů. Kritici ale tvrdí, že kdyby hudební průmysl krutě nezaspal nástup éry digitální distribuce, nepotřeboval by nyní podobnou státní podporu, které podle nich ani nyní není v národním zájmu. (Reuters)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).