Hlavní navigace

Francouzi už skoupili čtyři miliony digitálních přijímačů

30. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 8. 2006

Od zahájení zemského digitálního vysílání ve Francii loni na jaře se v zemi prodalo přes čtyři miliony digitálních televizních přijímačů. Volně šířenou zemskou digitální platformu TNT nyní přijímá na 13 procent francouzských domácností, přičemž ještě v březnu to bylo pouze 8,7 procenta, upozorňuje server Satmag, který cituje ze studie společnosti GfK.

BRAND

Nejvíce kupují Francouzi klasické set-top-boxy pro příjem DVB-T, dosud jich odebrali na 1,997 milionu. Mnohem méně se prodávají integrované digitální televizory (425 tisíc) a přijímače pro PC (651 tisíc). Nejmenší zájem je zatím o přenosné digitální přijímače pro mobilní příjem televize. Těch se zatím prodalo 34 tisíc. Zato různé integrované přijímače pro příjem televize přes STA a jinou cestou zaznamenaly největší zájem hned po klasických set-top-boxech. Podle GfK se jich prodalo na 940 tisíc.

Situace v České republice není monitorovaná, a tak je nadále k dispozici pouze odhad z doby po spuštění digitálního programu ČT 4 Sport, kdy bylo podle společnosti Czech Digital Group v českých domácnostech na 200 tisíc přijímačů pro DVB-T.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).