Hlavní navigace

Satelitní služba freeSAT by UPC Direct zařadila do nabídky stanici Fanda

23. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V současné době nabízejí program Fanda již všichni satelitní operátoři v České republice. Kromě freeSATu je to také CS Link, Skylink a Digi TV.

V nabídce satelitního operátora freeSAT by UPC Direct, který šíří své programy prostřednictvím pozice 1 stupeň západně, družice Thor, dnes přibyla televize Fanda – nový kanál z portfolia bermudské společnosti CME, jenž v České republice provozuje kanály Nova, Nova Cinema, Nova Sport, MTV Czech a na internetu dále streamy Voyo Cinema a Nova News. Jak první upozornil na zařazení programu Fanda do nabídky freeSATu server Parabola.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní služba freeSAT zařadila do nabídky Eurosport HD a Eurosport 2 HD

ICTZ23

Fanda je orientovaný na mužskou část populace. CME zvolila pro něho tento název proto, že vystihuje především fanouška, a to ať už se jedná o sport, filmy, seriály, dokumenty nebo erotiku. Zároveň jde i o typicky české jméno – Františka. Fanda je šířen již od svého počátku také v konkurenční satelitní službě Digi TV a prostřednictvím pozice 23,5 stupně východně – operátoři CS Link, Skylink a T-Mobile televize. CME provozuje podobný kanál i na Slovensku s názvem Dajto.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12188/V, SR 28000, FEC 7/8, norma DVB-S, kódování (prozatím) žádné, později CryptoWorks, Irdeto a Nagravision.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.