Hlavní navigace

Satelitní služba freeSAT by UPC Direct zařadila do nabídky stanici Fanda

Lukáš Polák

V současné době nabízejí program Fanda již všichni satelitní operátoři v České republice. Kromě freeSATu je to také CS Link, Skylink a Digi TV.

Doba čtení: 1 minuta

V nabídce satelitního operátora freeSAT by UPC Direct, který šíří své programy prostřednictvím pozice 1 stupeň západně, družice Thor, dnes přibyla televize Fanda – nový kanál z portfolia bermudské společnosti CME, jenž v České republice provozuje kanály Nova, Nova Cinema, Nova Sport, MTV Czech a na internetu dále streamy Voyo Cinema a Nova News. Jak první upozornil na zařazení programu Fanda do nabídky freeSATu server Parabola.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní služba freeSAT zařadila do nabídky Eurosport HD a Eurosport 2 HD

WT100 tip v článku Černý

Fanda je orientovaný na mužskou část populace. CME zvolila pro něho tento název proto, že vystihuje především fanouška, a to ať už se jedná o sport, filmy, seriály, dokumenty nebo erotiku. Zároveň jde i o typicky české jméno – Františka. Fanda je šířen již od svého počátku také v konkurenční satelitní službě Digi TV a prostřednictvím pozice 23,5 stupně východně – operátoři CS Link, Skylink a T-Mobile televize. CME provozuje podobný kanál i na Slovensku s názvem Dajto.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12188/V, SR 28000, FEC 7/8, norma DVB-S, kódování (prozatím) žádné, později CryptoWorks, Irdeto a Nagravision.

Našli jste v článku chybu?