Hlavní navigace

Gabriel Kalapoš (PayU): některé e-shopy se domnívají, že uživatelé online platby nepotřebují

22. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Není žádným překvapením, že mezi platebními metodami na internetu dlouhodobě dominuje dobírka. Uživatelé dobírku považují za jednoduchý, pohodlný a bezpečný způsob placení. Proč si online platební metody zatím nezískaly mezi uživateli větší oblibu? Podle Gabriela Kalapoše z PayU je to částečně způsobeno negativním obrazem v médiích, které často informují o povodech, ale už mnohem méně zmiňují výhody online plateb.

Není žádným překvapením, že mezi platebními metodami na internetu dlouhodobě dominuje dobírka. Uživatelé dobírku považují za jednoduchý, pohodlný a bezpečný způsob placení. Proč si online platební metody zatím nezískaly mezi uživateli větší oblibu? Podle Gabriela KalapošePayU je to částečně způsobeno negativním obrazem v médiích, které často informují o povodech, ale už mnohem méně zmiňují výhody online plateb.

Změnit by se měl také přístup bank, které neinvestují dost času a snahy do vysvětlování výhod online plateb prostřednictvím médií. Hozená rukavice je i na straně některých e-shopů, které se domnívají, že jejich zákazníci online platby nepoužívají a nepotřebují, prohlásil Kalapoš na konferenci Trendy v internetové bezpečnosti

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.