Hlavní navigace

Gdrive: online disk od Googlu možná už brzy

28. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už delší dobu se spekuluje, že Google nabídne online úložiště dat podobné Windows Live Skydrive. Doposud se jako online úložiště zneužívalo nemalé kapacity schránek Gmailu, ale to Google nevidí rád a některá e-mailová konta dříve kvůli takovému zneužívání i smazal. Teď se opět objevují informace o službě GDrive, se kterou by Google mohl přijít během několika následujících měsíců. Podle dostupných informací nabídne velkou kapacitu zdarma a ještě větší za příplatek. Takový disk u Googlu by přitom…

Už delší dobu se spekuluje, že Google nabídne online úložiště dat podobné Windows Live Skydrive. Doposud se jako online úložiště zneužívalo nemalé kapacity schránek Gmailu, ale to Google nevidí rád a některá e-mailová konta dříve kvůli takovému zneužívání i smazal.

Teď se opět objevují informace o službě GDrive, se kterou by Google mohl přijít během několika následujících měsíců. Podle dostupných informací nabídne velkou kapacitu zdarma a ještě větší za příplatek. Takový disk u Googlu by přitom neměl být pouze úložištěm s webovým přístupem, ale snad dokonce půjde připojit do systému tak, že se bude tvářit běžné paměťové zařízení připojené k počítači. (Root.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.