Hlavní navigace

Gemius je na prodej. Koupí ho comScore?

Patrick Zandl

Polská výzkumná agentura Gemius je na prodej. Podle nejhlavnější zájemce patří americký comScore, potom její největší konkurent Nielsen, britská Kantar Research a francouzský Ipsos, všechno firmy činné ve výzkumech návštěvnosti. Očekává se, že cena za Gemius dosáhne 250 – 300 milionů zlotých, tedy 1,6 – 2 miliardy Kč.

Doba čtení: 1 minuta

Polská výzkumná agentura Gemius je na prodej. Podle nejhlavnější zájemce patří americký comScore, potom její největší konkurent Nielsen, britská Kantar Research a francouzský Ipsos, všechno firmy činné ve výzkumech návštěvnosti. Očekává se, že cena za Gemius dosáhne 250 – 300 milionů zlotých, tedy 1,6 – 2 miliardy Kč.

Gemius má patnáct zahraničních poboček a vznikl v roce1999, důležitým hráčem se stal v roce 2005, kdy začal dělat audity návštěvnosti v Polsku i v České republice z pověření místních oborových sdružení a firem. V poslední době ovšem čelí kritice za metodiku a u nás i rychlost odevzdávání výsledků, které jsou prakticky s měsíčním zpožděním. V Polsku je výrazná kritika ze strany velkých služeb Nasza-klasa.pl a Gadu-Gadu. Majitelem Gemiusu je fond Trigon. Zdroj: Gazeta Wyborcza.

Našli jste v článku chybu?