Hlavní navigace

Gemius je na prodej. Koupí ho comScore?

13. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Polská výzkumná agentura Gemius je na prodej. Podle nejhlavnější zájemce patří americký comScore, potom její největší konkurent Nielsen, britská Kantar Research a francouzský Ipsos, všechno firmy činné ve výzkumech návštěvnosti. Očekává se, že cena za Gemius dosáhne 250 – 300 milionů zlotých, tedy 1,6 – 2 miliardy Kč.

Polská výzkumná agentura Gemius je na prodej. Podle nejhlavnější zájemce patří americký comScore, potom její největší konkurent Nielsen, britská Kantar Research a francouzský Ipsos, všechno firmy činné ve výzkumech návštěvnosti. Očekává se, že cena za Gemius dosáhne 250 – 300 milionů zlotých, tedy 1,6 – 2 miliardy Kč.

Gemius má patnáct zahraničních poboček a vznikl v roce1999, důležitým hráčem se stal v roce 2005, kdy začal dělat audity návštěvnosti v Polsku i v České republice z pověření místních oborových sdružení a firem. V poslední době ovšem čelí kritice za metodiku a u nás i rychlost odevzdávání výsledků, které jsou prakticky s měsíčním zpožděním. V Polsku je výrazná kritika ze strany velkých služeb Nasza-klasa.pl a Gadu-Gadu. Majitelem Gemiusu je fond Trigon. Zdroj: Gazeta Wyborcza.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).