Hlavní navigace

GEMMA IX.CZ má první podpisy

13. 7. 1999
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Když zde Marek naposledy psal o GEMMA IX.CZ snažil se vyhnout spekulováni o tom, zda tento projekt uspěje. Dnes je již jasné, že poptávka je.

Když zde Marek naposledy psal o GEMMA IX.CZ snažil se vyhnout spekulováni o tom, zda tento projekt uspěje. Dnes je již jasné, že poptávka je.

Možná si ještě vzpomínáte, že jednou z podmínek k otevření peeringového centra GEMMA IX.CZ bylo, že musí mít minimálně deset členů. Dokument který GEMMA IX.CZ vydala se jmenuje Memorandum of Understandig a jeho podpisem se provider předběžně zavazuje k účasti v GEMMA IX.CZ, pokud bude peeringové centrum zřízeno do 31.12.1999. Zde je již další tiskové prohlášení:


GEMMA IX.CZ
Tiskové prohlášení
Memorandum of Understandig již podepsali první zákazníci
V minulých dnech přišla společnost GEMMA Systems spol. s r.o. s novou aktivitou -- vznik profesionálního peeringového centra GEMMA IX.CZ. Souhlas s myšlenkou této neziskové aktivity GEMMA IX.CZ a vůli k další spolupráci, která jak doufají, může výrazně přispět k rychlejšímu rozvoji českého Internetu, svým podpisem na veřejné MoU již vyjádřily společnosti Global One Communications s.r.o. a společnost CZCOM s.r.o.
Ředitel společnosti CZCOM Stanislav Kvasničák říká: "Hlavní přínosy této aktivity vidíme v:
  Plně dedikovaném profesionálním managementu
  Jednoduchých a jasných pravidlech
  Neziskovosti
  Neutrálnosti vůči ISP
  Otevřenosti vůči zákazníkům peeringového centra -- ISP
  Poskytování i doplňkových služeb ("non-core" aktivity) pro zákazníky GEMMA IX.CZ - fakt, že tento projekt bude zejména v r.1999 primární pro zastupováni zájmů ISP ve vztahu k třetím subjektům (ČTÚ, SPT TELECOM, vláda ČR, ...)"
Vladimír Madanský ze společnosti Global One vyjádřil plnou podporu nově vznikajícímu peeringovému centru v ČR - GEMMA IX.CZ: "Na projektu GEMMA IX.CZ oceňujeme především výrazný krok k profesionalizaci peeringového centra českého Internetu, jasné odpovědnosti této aktivity,  a v neposlední řadě i zvýšení reakce schopnosti peeringového centra na dynamicky se měnící trh."
Pavel Klega, manažer projektu GEMMA IX.CZ říká: "Chtěl bych touto cestou vyjádřit poděkování výše uvedeným společnostem za jejich podporu naší aktivity a věřím, že do 14.7.99 se stejným způsobem k aktivitě GEMMA IX.CZ postaví i ostatní ISP."
GEMMA Systems:
GEMMA Systems je nejvýznamnějším a nejzkušenějším implementačním partnerem společnosti Baan Company na českém a slovenském trhu. Byla založena v roce 1994 s cílem vytvořit plnohodnotnou podporu informačním systémům společnosti Baan Company. Od samého počátku své existence se specializuje na činnosti, které mají přímou souvislost s informačními systémy společnosti Baan Company. Za dobu své existence se společnost stala autorizovaným střediskem prvosledové podpory všem zákazníkům daného teritoria a je tvůrcem a vlastníkem české a slovenské lokalizace. V současné době společnost GEMMA Systems zaměstnává přes 70 stálých pracovníků. Strategickým dlouhodobým záměrem firmy GEMMA Systems je rozšíření působnosti o CRM systémy úzce souvisejícími s ERP systémy a Internetem.
Více informací naleznete na www.gemma.cz
Global One Communications s.r.o.:
www.globalone.cz
CZCOM s.r.o.:
www.czcom.cz
V případě zájmu o další informace kontaktujte:
Ing. Pavel Klega
Manager projektu
tel: 05-43212528-35
email: pklega@gemma.cz
Petr Malášek
Reprezentant marketingu
tel: 05-43212528-35
email: pmalasek@gemma.cz
Více informací naleznete na www.gemma.cz/ix

Zpráva myslím nepotřebuje výraznější komentář. Dalším kdo memorandum podepsal je SPT Telecom, a.s. a podpis se očekává od EUnetu, PVT, Telenor Internet, GTS, VOL a Plus.Line. Pokud by tedy vše vyšlo, tak je to celkem devět providerů, takže stále jeden chybí… Zatím jde o samá známá jména, jedinou výjimkou je snad Plus.Line.

Na jejich stránkáchse toho moc nedozvíte, pouze tam je odkaz na Plus.Line v Německu. Spojitost je zde jasná, protože např. doménu plusline.cz drží nameservery právě v Německu. Zatím je ale společnost připojena přes Telenor.

Závěrem bych chtěl říci, že se pravděpodobně dočkáme nového peeringového centra a doufám, že bude dosaženo hlavního cíle celého projektu a to zkvalitnění Internetu pro nás uživatele.

Karel Chvalovský


Starší, související články:

Autor článku

Autor je redaktorem serveru Lupa. Jeho specializací jsou poskytovatelé připojení a technické aspekty Internetu.