Hlavní navigace

Generální ředitel ČT reagoval na kritiku premiéra Nečase

3. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 8. 2010

Premiér Petr Nečas nedávno na serveru Aktuálně.cz vyjádřil v chatu svůj názor na Českou televizi coby běžného diváka. Uvedl, že programy ČT 1 a ČT 4 neplní veřejnoprávní funkci. Generální ředitel veřejnoprávního média z Kavčích hor Jiří Janeček na kritiku původně vůbec nereagoval, po tiskovém mluvčím Ladislavu Štichovi pouze vzkázal, že byla řečeny soukromě, ale o víkendu se nakonec jeho názor přece jen objevil, a to na webu ParlamentníLis­ty.cz.

K TÉMATU: Premiér Petr Nečas zpochybnil důvod existence programů ČT 1 a ČT 4

Já neznám zákonnou definici zábavy, kterou nemůže veřejná televize vysílat, reagoval na Nečasovu kritiku Janeček, který si myslí, že Česká televize zábavu vysílat má. ČTK citovala Janečkovo vyjádření tak, že ČT je nejen veřejnou institucí, ale hlavně televizí, která potřebuje diváky a těm musí nabídnout to, co je zajímá. Na původní tvorbě, její rozmanitosti a kvalitě a na nezávislosti, vyváženosti a serióznosti zpravodajství musí stát televize veřejné služby. To je její poslání, zákonná povinnost a základ její existence, uvedl generální ředitel veřejnoprávní televize Jiří Janeček.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček nechce komentovat výroky premiéra Nečase o České televizi

ICTZ23

Právě restrukturalizace má být prostředkem, který České televizi umožní lepší orientaci a pohyb v konkurenčním prostředí. Změny takového rozsahu samozřejmě vždy vyvolávají odpor a mediální kampaně, konstatoval Janeček a kritizoval výrok, kdy si především někteří politici myslí, že: Veřejnoprávní médium má za veřejné peníze obsluhovat prostor, který zdarma nezaplňují privátní média… Jde podle něho o slogan, jenž se stal zákonem všech vyznavačů likvidace veřejnoprávní televize v Česku.

Celé vyjádření Jiřího Janečka si můžete přečíst zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.