Hlavní navigace

Generální ředitelka Skupiny Barrandov dnes končí. Po vzájemné dohodě

29. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

AKTUALIZOVÁNO – Marcela Hrdá opouští k dnešnímu dni pozici generální ředitelky Skupiny Barrandov. Ve vedení komerční televize byla od dubna 2013, kdy střídala Vladimíra Železného.

AKTUALIZOVÁNO, 31. 1. 2016: Čínská společnost CEFC ve své tiskové zprávě oznámila, že Marcela Hrdá se od 1. února 2016 stává výkonnou viceprezidentskou společnosti CEFC Investment (Europe) Company a. s. Jejím úkolem bude spravovat investiční aktivity firmy a řídit její rozvoj. CEFC v Česku mj. vlastní luxusní hotel Le Palais Art, je podílníkem Pivovarů Lobkowicz a společně s Fly Sport Investments vstoupila i do fotbalové SK Slavia Praha.

Skupinu Barrandov, která je součástí mediálního domu Empresa Media, povede nadále Jaromír Soukup (na snímku společně s Marcelou Hrdou) jako předseda představenstva a výkonným ředitelem bude František Borovský, dosavadní programový ředitel.

Děkuji Marcele Hrdé za odvedenou práci. Pod jejím vedením připravila televize mnoho zajímavých formátů, které získaly oblibu u diváků a zvýšily podíl naší televize na sledovanosti. Do dalších kroků jak pracovních, tak i osobních jí přeji hodně spokojenosti a dalších úspěchů, uvedl Jaromír Soukup, předseda představenstva Barrandov Televizní Studio a. s.

Oficiálně udávaným důvodem, který lze nalézt v dnes zveřejněné tiskové zprávě, je „vzájemná dohoda“. Podle ČTK nastoupí Hrdá jaká výkonná viceprezidentka evropské divize čínské skupiny CEFC, které bude spravovat její investiční aktivity a starat se o další rozvoj.

MM socky3

Před příchodem do Skupiny Barrandov působila Marcela Hrdá v telekomunikačních společnostech a vrcholovém vedení ČSA. Stála také v čele České pošty jako její generální ředitelka a od léta 2012 byla výkonnou ředitelkou skupiny firem Médea Group a Empresa Media Group a současně místopředsedkyní představenstva společnosti Barrandov Televizní Studio a. s.

Společnost Empresa Media je vydavatelem časopisů, jako je například Týden, Instinkt a Sedmička, zároveň zastřešuje i výrobu zpravodajství a publicistiky pro TV Barrandov.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.