Hlavní navigace

Gital chce, aby mu konkurence přispěla na Novu v CS Linku

19. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 2. 2007

Pokud chce společnost Trade and Technology (TaT) zpřístupnit svým zákazníkům televizi Nova přes dekódovací karty k satelitní službě CS Link, bude se muset podělit o náklady spojené s distribucí jejího signálu. Serveru Parabola.cz to řekl Pavel Petráš, majitel konkurenční společnosti Gital, která už Novu na svých kartách k CS Linku nabízí a nyní distribuci plně hradí.

Podmínkou Novy při podpisu smlouvy s Gitalem bylo, že úhrada nákladů na využití satelitního transpordéru zůstane na distributorovi dekódovacích karet. Gital proto musel příjem Novy, ale i dalších českých programů, zpoplatnit. Vysílání přes satelit je finančně náročná záležitost. Tarify jsme se snažili nastavit tak, aby pokrývaly jen nejnutnější náklady, řekl Petráš v rozhovoru pro Parabolu.cz.

BRAND23 Workshop

Gital musel podle Petráše před podpisem smlouvy s televizí Nova získat registraci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pro převzaté vysílání tohoto programu na satelitu. Bude-li mít TaT zájem zpřístupnit program Nova, který vysílá Gital, také na svých kartách, bude potřeba uzavřít smlouvu mezi TaT a Gitalem, konstatuje Petráš. Taková dohoda by podle něj umožnila rozprostřít náklady spojené se satelitním vysíláním Novy na více zákazníků a snížit tak současné tarify.

Firma také připravuje změnu ceníku pro odběr placeného satelitního kanálu Galaxie sport. Nyní Gital nabízí registraci na šest měsíců nebo rok. Již jsme informovali naše obchodní partnery, že jsme se dohodli s Galaxií sport na nových tarifech. Budou zveřejněny 1. března, řekl Petráš serveru Parabola.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).