Hlavní navigace

Gital zařadil Markízu a Trojku do CS Linku, ale jen pro Slováky

11. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 8. 2008

Společnost Gital, jeden ze dvou prodejců přístupových karet k satelitní službě CS Link, v pátek zařadila do svojí programové nabídky nejsledovanější slovenskou televizi Markíza a nově spuštěný třetí program veřejnoprávní Slovenské televize (STV), sportovní kanál Trojka ve standardním i vysokém rozlišení obrazu. Přijímat je ale mohou pouze zákazníci Gitalu na Slovensku.

K TÉMATU: Markíza i Trojka od STV přidání na karty Trade&Technology odmítají

ICTZ23

Začátkem srpna firma uzavřela smlouvu s televizí Markíza a dodatek smlouvy s STV, podle nichž se mohou oba programy objevit na kartách Gital, ovšem pouze pro slovenské zákazníky s programovým balíčkem Standard SK. Tato nabídka dosud obsahovala programy ČT 1, ČT 2, STV 1 a STV 2. Gital tak kromě druhé slovenské komerční televize Joj už nabízí všechny slovenské kanály, čímž srovnal nabídku se slovenskou platformou SkyLink.

Připojení programů Markízy a Trojky pro Gital umožnila slovenská společnost Towercom, která je provozovatelem SkyLinku a je velmi blízká přímému konkurentovi Gitalu v České republice, druhému distributorovi dekódovacích karet CS Linku, společnosti Trade&Technology.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.