Hlavní navigace

GoDaddy nebude již registrovat domény s čínskou národní koncovkou

26. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Známý americký doménový registrátor GoDaddy.com se rozhodl přestat registrovat domény s čínskou národní koncovkou .cn. Firmě prý už došla trpělivost s politickou situací v nejlidnatější zemi světa. Čína před časem zavedla nová přísnější pravidla pro registraci domén. Učinila tak údajně v rámci boje proti záškodnickým webům a nevyžádané reklamě. Kritici ovšem namítají, že komunističtí úředníci zároveň hromadí větší objem osobních dat držitelů domén a to třeba i včetně fotografií. GoDaddy tvrdí,…

Známý americký doménový registrátor GoDaddy.com se rozhodl přestat registrovat domény s čínskou národní koncovkou .cn. Firmě prý už došla trpělivost s politickou situací v nejlidnatější zemi světa. Čína před časem zavedla nová přísnější pravidla pro registraci domén. Učinila tak údajně v rámci boje proti záškodnickým webům a nevyžádané reklamě. Kritici ovšem namítají, že komunističtí úředníci zároveň hromadí větší objem osobních dat držitelů domén a to třeba i včetně fotografií. GoDaddy tvrdí, že masivní shromažďování osobních údajů a komplikovanost celého procesu registrace povede jen ke zmražení legitimních registrací.

Představitelé GoDaddy navíc přišli s tvrzením, že tento americký registrátor domén a poskytovatel webhostingu byl během prvních třech měsíců tohoto roku terčem desítek velmi vážných útoků hackerů, jejichž stopy vedou právě do Číny. Tamní úřady mají prý podle zkušenosti GoDaddy větší zájem sledovat běžné internetové činnosti tamních občanů, než efektivně bojovat s internetovou kriminalitou. Pro současné zákazníky, kteří již mají nějakou doménu s čínskou národní koncovkou v držení, bude GoDaddy své služby nabízet i nadále. (Yahoo News, The Washington Post)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.