Hlavní navigace

Golf Channel zvažuje možnost vysílání v HD kvalitě. Podrobnosti zatím neuvedl

12. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 9. 2011

Tematického sportovního kanálu Golf Channel by se mohli diváci v budoucnu dočkat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Informace zazněla v živém přenosu během turnaje KLM Open na této stanici. Dotaz na vysílání ve vysokém rozlišení se od vás často opakuje a my o této možnosti v současné době jednáme a zvažujeme ji, uvedl komentátor, který diváky turnajem provázel.

BRAND23 Workshop

Z ARCHIVU: Tuzemský Golf Channel získal satelitní licenci

Pro stanici tohoto typu by v podstatě šíření signálu v HD kvalitě nebylo žádným problémem. Většina pořadů je akvizičních a vysoké rozlišení je už u nich naprostým standardem. Jde zvláště o turnaje vysílané v přímém přenosu, ale i ze záznamu. Otázkou je spíše to, zdali by si vysílání v HD u takto úzce specializované stanice na sebe vydělalo. Náklady na distribuci jsou pochopitelně vyšší. V současné době je Golf Channel součástí digitální kabelové televize od společnosti UPC Česká republika, na satelitu jsou jeho distributorem služby Skylink a T-Mobile televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).