Hlavní navigace

Gomora, jeden z nejlepších krimi seriálů současnosti, v premiéře na Dvojke

15. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O týden dříve než v České televizi se u RTVS objeví dvanáctidílná adaptace bestselleru Roberta Saviana o neapolské mafii. Vysílat ji bude slovenská Dvojka.

Dvanáctidílná série natočená podle bestselleru Roberta Saviana, kterého se prodalo více než 10 mil. výtisků, se vedle Neapole natáčela v Miláně, Ferraře, Římě a v Barceloně. Československou premiéru bude mít – v rámci tzv. free-to-air televizí – zítra, tj. v sobotu ve 22:00, přičemž poběží dvě epizody po sobě.

K TÉMATU: Česká televize nasadí na začátku příštího roku House of Cards a další seriály

Seriál je uváděn slovy Skutočný príbeh Camorry, obávanej zločineckej organizácie v Neapole, je vyrozprávaný očami 30-ročného muža Cira Di Marzia, ktorý je pravou rukou krstného otca skupiny Pietra. Pietro je šéfom klanu Savastano, ktorý patrí k najobávanejším odnožiam neapolskej mafie. Svoju moc presadzuje násilne a svojich konkurentov odstraňuje bezohľadne a chladnokrvne. Po jeho boku stojí Ciro, jeden z jeho najposlušnejších pobočníkov.

KL23 hlasovani

Když se Pietro rozhodne obětovat životy svých lidí, aby demonstroval svou převahu nad šéfem konkurenční rodiny Salvatorem Contem, něco se ale v Cirovi zlomí…

Gomora (Itálie, Německo, 2014), v originále Gomorra, se natáčela 30 týdnů, 100 dnů se zúčastnili kaskadéři a odborníci na zbraně. Seriál se vysílal/vysílá ve více než 40 zemích světa.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).