Hlavní navigace

Google Alerts nyní i v češtině jako Upozornění Google

16. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba Google Alerts se konečně dočkala své do češtiny lokalizované verze pojmenované Upozornění Google. Paradoxně ji ale nenajdete na adrese http://www.google.cz/upozorneni, ale na http://www.google.cz/alerts. To je jen další příklad trochu zvláštního přístupu Googlu při uvádění českých verzí jednotlivých služeb, kdy se některé názvy překládají a některé ne, přičemž pak nezřídka s překladem nekoresponduje adresa služby. Dalším podobným příkladem je třeba služba Google Translate, jejíž česká…

Služba Google Alerts se konečně dočkala své do češtiny lokalizované verze pojmenované Upozornění Google. Paradoxně ji ale nenajdete na adrese http://www.go­ogle.cz/upozor­neni, ale na http://www.go­ogle.cz/alerts. To je jen další příklad trochu zvláštního přístupu Googlu při uvádění českých verzí jednotlivých služeb, kdy se některé názvy překládají a některé ne, přičemž pak nezřídka s překladem nekoresponduje adresa služby. Dalším podobným příkladem je třeba služba Google Translate, jejíž česká verze nese název Překladač Google, ovšem běží na adrese http://transla­te.google.cz.

Pokud o Google Alerts dnes čtete poprvé, pak vězte, že jde o monitorovací službu, která umožňuje nechat si e-mailem posílat nově zaznamenané informace k definovanému tématu tak, jak je právě indexoval Google. Službu Google Alerts tak lze využít pro sledování vývoje různých událostí a témat. Firmy ji pak mohou použít i ke sledování zmínek o sobě a svých výrobcích na Internetu. (Google Blog ČR)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.