Hlavní navigace

Google Alerts nyní i v češtině jako Upozornění Google

Jiří Macich ml.

Služba Google Alerts se konečně dočkala své do češtiny lokalizované verze pojmenované Upozornění Google. Paradoxně ji ale nenajdete na adrese http://www.google.cz/upozorneni, ale na http://www.google.cz/alerts. To je jen další příklad trochu zvláštního přístupu Googlu při uvádění českých verzí jednotlivých služeb, kdy se některé názvy překládají a některé ne, přičemž pak nezřídka s překladem nekoresponduje adresa služby. Dalším podobným příkladem je třeba služba Google Translate, jejíž česká…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba Google Alerts se konečně dočkala své do češtiny lokalizované verze pojmenované Upozornění Google. Paradoxně ji ale nenajdete na adrese http://www.go­ogle.cz/upozor­neni, ale na http://www.go­ogle.cz/alerts. To je jen další příklad trochu zvláštního přístupu Googlu při uvádění českých verzí jednotlivých služeb, kdy se některé názvy překládají a některé ne, přičemž pak nezřídka s překladem nekoresponduje adresa služby. Dalším podobným příkladem je třeba služba Google Translate, jejíž česká verze nese název Překladač Google, ovšem běží na adrese http://transla­te.google.cz.

Pokud o Google Alerts dnes čtete poprvé, pak vězte, že jde o monitorovací službu, která umožňuje nechat si e-mailem posílat nově zaznamenané informace k definovanému tématu tak, jak je právě indexoval Google. Službu Google Alerts tak lze využít pro sledování vývoje různých událostí a témat. Firmy ji pak mohou použít i ke sledování zmínek o sobě a svých výrobcích na Internetu. (Google Blog ČR)