Hlavní navigace

Google Buzz s novými funkcemi, Google se nevzdává

16. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Buzz už mnozí komentátoři řadí mezi největší neúspěchy amerického internetového kolosu, ale Google nadále pracuje na rozvoji této své komunitní služby. Nyní bylo vylepšeno sdílení fotek z Picasa Web Albums. Dosud platilo, že alba označená za soukromá, nebyla v rámci Google Buzz vůbec notifikována. Pokud si však nyní uživatel propojí svůj účet v Picasa Web Albums s Google Buzz, může s vybranými uživateli přes Google Buzz sdílet odkaz i na soukromé album. Zvyšuje se tak míra integrace obou…

Google Buzz už mnozí komentátoři řadí mezi největší neúspěchy amerického internetového kolosu, ale Google nadále pracuje na rozvoji této své komunitní služby. Nyní bylo vylepšeno sdílení fotek z Picasa Web Albums. Dosud platilo, že alba označená za soukromá, nebyla v rámci Google Buzz vůbec notifikována. Pokud si však nyní uživatel propojí svůj účet v Picasa Web Albums s Google Buzz, může s vybranými uživateli přes Google Buzz sdílet odkaz i na soukromé album. Zvyšuje se tak míra integrace obou služeb.

Další novinkou Google Buzz je možnost úpravy již odeslaného příspěvku či komentáře přímo z mobilu. Doplněna byla také funkce pro skrytí příspěvků od konkrétního uživatele z vybraného kanálu. Lze tak třeba (i dočasně) skrývat u konkrétního uživatele např. obsah sdílený přes Google Reader nebo zprávy poslané přes Twitter. Také lze obecně skrývat obsah příchozí z konkrétních služeb (plošně). Toto skrývání je možné zase kdykoliv odvolat a nemá vliv na samotné následování uživatelů. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.