Hlavní navigace

Google Calendar konečně v češtině (aktualizováno)

4. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další službou Googlu, která byla lokalizována do češtiny, je populární Google Calendar. Čeština se stejně jako slovenština objevila na seznamu dostupných lokalizací, kterých je tak k dispozici již na tři desítky. Na český trh jde zmíněná služba jako Kalendář Google, ale zatím nemá URL na doméně google.cz. Je v tom tak trochu zmatek, protože některé služby na ní běží, některé ne. Navíc v některých případech je pro subdoménu použit anglický název služby, přestože jinak Google používá český název …

Další službou Googlu, která byla lokalizována do češtiny, je populární Google Calendar. Čeština se stejně jako slovenština objevila na seznamu dostupných lokalizací, kterých je tak k dispozici již na tři desítky. Na český trh jde zmíněná služba jako Kalendář Google, ale zatím nemá URL na doméně google.cz. Je v tom tak trochu zmatek, protože některé služby na ní běží, některé ne. Navíc v některých případech je pro subdoménu použit anglický název služby, přestože jinak Google používá český název (např. Mapy Google a maps.google.cz nebo Překladač Google a translate.goo­gle.cz). Každopádně mnohem více uživatele počeštěné verze zřejmě zamrzí absence funkce Quick Add pro rychlé přidání záznamu do kalendáře. Proč v české lokalizaci chybí zjišťujeme. (Blog Google ČR)

Aktualizace (14:43): Absence funkce Quick Add v české mutaci Google Calendar je jen dočasná. Funkce bude dostupná i v české verzi služby, ovšem údajně její lokalizace je větším zásahem, takže si na ní budou muset uživatelé ještě nějaký čas počkat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).