Hlavní navigace

Google Calendar konečně v češtině (aktualizováno)

4. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další službou Googlu, která byla lokalizována do češtiny, je populární Google Calendar. Čeština se stejně jako slovenština objevila na seznamu dostupných lokalizací, kterých je tak k dispozici již na tři desítky. Na český trh jde zmíněná služba jako Kalendář Google, ale zatím nemá URL na doméně google.cz. Je v tom tak trochu zmatek, protože některé služby na ní běží, některé ne. Navíc v některých případech je pro subdoménu použit anglický název služby, přestože jinak Google používá český název …

Další službou Googlu, která byla lokalizována do češtiny, je populární Google Calendar. Čeština se stejně jako slovenština objevila na seznamu dostupných lokalizací, kterých je tak k dispozici již na tři desítky. Na český trh jde zmíněná služba jako Kalendář Google, ale zatím nemá URL na doméně google.cz. Je v tom tak trochu zmatek, protože některé služby na ní běží, některé ne. Navíc v některých případech je pro subdoménu použit anglický název služby, přestože jinak Google používá český název (např. Mapy Google a maps.google.cz nebo Překladač Google a translate.goo­gle.cz). Každopádně mnohem více uživatele počeštěné verze zřejmě zamrzí absence funkce Quick Add pro rychlé přidání záznamu do kalendáře. Proč v české lokalizaci chybí zjišťujeme. (Blog Google ČR)

Aktualizace (14:43): Absence funkce Quick Add v české mutaci Google Calendar je jen dočasná. Funkce bude dostupná i v české verzi služby, ovšem údajně její lokalizace je větším zásahem, takže si na ní budou muset uživatelé ještě nějaký čas počkat.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.