Hlavní navigace

Google Chrome jako výchozí prohlížeč na počítačích od Sony

2. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Chrome míří jako předinstalovaný výchozí prohlížeč na počítače od Sony. Google a Sony doposud s prakticky nulovou medializací letos uzavřely dohodu o spolupráci na severoamerickém trhu. Sony od května testuje nasazování Google Chrome na počítače své značky. Testy spějí k úspěšnému konci a spolupráce má začít fungovat na plné obrátky. Google možnou spolupráci s výrobci počítačů při nasazování Google Chrome avizoval již loni v listopadu. Od té doby však k této možnosti šíření Google Chrome…

Google Chrome míří jako předinstalovaný výchozí prohlížeč na počítače od Sony. Google a Sony doposud s prakticky nulovou medializací letos uzavřely dohodu o spolupráci na severoamerickém trhu. Sony od května testuje nasazování Google Chrome na počítače své značky. Testy spějí k úspěšnému konci a spolupráce má začít fungovat na plné obrátky. Google možnou spolupráci s výrobci počítačů při nasazování Google Chrome avizoval již loni v listopadu. Od té doby však k této možnosti šíření Google Chrome nepřišly žádné nové konkrétnější informace.

Nyní Google říká, že se nebrání spolupráci ani s dalšími výrobci počítačů. Otázkou je, jestli tato spolupráce bude natolik akutní potřebou, když do Windows XP a vyšších dorazí ballot screen. Každopádně roli předinstalovaného prohlížeče si v minulosti na některých trzích vyzkoušel třeba i Mozilla Firefox. To Opera Software říká, že není tolik bohatou firmou, aby si podobnou spolupráci mohl nyní dovolit. (PC World.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.