Hlavní navigace

Google Cloud Print se testuje, zatím uvnitř Googlu

9. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google už uvnitř firmy začal testovat Google Cloud Print, ambiciózní službu pro online tisk na tiskárnách z libovolných zařízení, aniž by tiskárna musela být kompatibilní s daným zařízením. Mohlo by z toho být elegantní řešení tisknutí z mobilů a tabletů. Google chce takto řešit tisk ze svého Chrome OS, ale možnosti jsou širší. U starších tiskáren, které nemají přímý přístup k Internetu, by se spojení se službou Google Cloud Print řešilo např. přes kompatibilní router s print serverem nebo…

Google už uvnitř firmy začal testovat Google Cloud Print, ambiciózní službu pro online tisk na tiskárnách z libovolných zařízení, aniž by tiskárna musela být kompatibilní s daným zařízením. Mohlo by z toho být elegantní řešení tisknutí z mobilů a tabletů. Google chce takto řešit tisk ze svého Chrome OS, ale možnosti jsou širší. U starších tiskáren, které nemají přímý přístup k Internetu, by se spojení se službou Google Cloud Print řešilo např. přes kompatibilní router s print serverem nebo softwarem nainstalovaným přímo v počítači, ke kterému je tiskárna připojena. Efektivnější ale bude spolupráce s tiskárnami, které mají vlastní konektivitu a už přímo cloudový tisk nativně podporují.

Není to hudba vzdálenější budoucnosti. Hewlett-Packard tento týden představil novou sérii tiskáren pro firemní využití, které cloudový tisk budou podporovat. Jejich cena začíná na 99 dolarech. Google očekává, že by tuto službu mohl spustit již v následujících měsících a spolupracuje prý i s dalšími výrobci tiskáren. Lze si představit, že Google Cloud Print bude jednou součástí Google Apps, ale zatím nepředbíhejme. (Chromium Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.