Hlavní navigace

Google Cloud Print se testuje, zatím uvnitř Googlu

9. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google už uvnitř firmy začal testovat Google Cloud Print, ambiciózní službu pro online tisk na tiskárnách z libovolných zařízení, aniž by tiskárna musela být kompatibilní s daným zařízením. Mohlo by z toho být elegantní řešení tisknutí z mobilů a tabletů. Google chce takto řešit tisk ze svého Chrome OS, ale možnosti jsou širší. U starších tiskáren, které nemají přímý přístup k Internetu, by se spojení se službou Google Cloud Print řešilo např. přes kompatibilní router s print serverem nebo…

Google už uvnitř firmy začal testovat Google Cloud Print, ambiciózní službu pro online tisk na tiskárnách z libovolných zařízení, aniž by tiskárna musela být kompatibilní s daným zařízením. Mohlo by z toho být elegantní řešení tisknutí z mobilů a tabletů. Google chce takto řešit tisk ze svého Chrome OS, ale možnosti jsou širší. U starších tiskáren, které nemají přímý přístup k Internetu, by se spojení se službou Google Cloud Print řešilo např. přes kompatibilní router s print serverem nebo softwarem nainstalovaným přímo v počítači, ke kterému je tiskárna připojena. Efektivnější ale bude spolupráce s tiskárnami, které mají vlastní konektivitu a už přímo cloudový tisk nativně podporují.

Není to hudba vzdálenější budoucnosti. Hewlett-Packard tento týden představil novou sérii tiskáren pro firemní využití, které cloudový tisk budou podporovat. Jejich cena začíná na 99 dolarech. Google očekává, že by tuto službu mohl spustit již v následujících měsících a spolupracuje prý i s dalšími výrobci tiskáren. Lze si představit, že Google Cloud Print bude jednou součástí Google Apps, ale zatím nepředbíhejme. (Chromium Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).